Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP-s mastercard debit...

Az OTP-s mastercard debit kártya az olyan mint a maestro, hogy világszerte alig fogadjak el?

Figyelt kérdés
A credit az jobb vagy akkor is jo ha mastercard?

#OTP #MasterCard #debit kártya #Mastercard debit #Mastercard debit kártya #Otp mastercard debit
2020. dec. 10. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Maestrot tényleg nem fogadják el mindenhol. Elektronikus kártya.


Van elektronikus Mastercard is (unembossed vagy debit néven fut gyakran, de nem mindig tesznek hozzá ilyen elnevezést) illetve van elektronikus Visa is. (Ennek a neve Visa Electron.)


Lehet találkozni olyan terminállal amelyik ezt az utóbbi két típust elfogadja, de a Maestrot nem. Pedig mind a három elektronikus típusú kártya.


Viszont még ritkább az amelyik egyáltalán nem fogad el elektronikus kártyát, csak dombornyomottat. Dombornyomott például Mastercard Standard vagy Visa Classic.


Elég kínos helyzet tud lenni. Volt már olyan, hogy a repülőn a mellettem ülő utasnak nem fogadták el a kártyáját a fedélzeten, mert nem dombornyomott.



Emellett vannak kevésbé elterjedt kártyák is, mint például az AMEX vagy Diners Club, stb...


A Mastercard és a Visa a legelterjedtebb a világon, ezeknek a dombornyomott verzióit mindenhol elfogadják.


Olyan is létezik, hogy egy elfogadó bank (az amelyik a terminált az üzletbe telepíti) dombornyomott kártyák mellett elfogadja a saját országban kibocsátott elektronikus kártyákat. De a külföldi kibocsátású elektronikusokat nem.



Tudom, nagyon bonyolultan hangzik, de nem az.


Magyarországon a dombornyomott és elektronikus Mastercard és Visa szinte mindenhol használható. Alig-alig van ahol dombornyomott kell. Emellett Magyarországon a Maestro is elég jól elfogadott, nagyon kevés kivétellel.


Ha külföldre szoktál menni (bár egy alkalom miatt is fontos lehet) akkor azért Maestrot ne válassz. Illetve én inkább dombornyomott kártyát javasolnék. Az éves díja 2000-3000 forinttal drágább, de annyit igazán megér.



A hitelkártyára rákérdeztél.

Jellemzően az USA-ban fordul elő, hogy autóbérlésnél vagy más olyan esetben ahol nem csak a díját kell kifizetni valaminek, hanem kaucióként zárolni akarnak valamekkora összeget, hitelkártyát kérnek.

Egyébként a zárolás műveletre minden dombornyomott bankkártya is alkalmas. Elektronikusok nem!

Amerikában jogi szempontok miatt nagyobb garanciát jelent egy autókölcsönzőnek a hitelkártya.

Magyarországon és Európában ilyen nincs, ezért teljesen mindegy, hogy mivel fizetsz, mit használsz. (Nyilván neked nem, de az elfogadói oldalnak mindegy.)



Remélem nem lett kicsit kaotikus amit leírtam, a gyakorlatban azért nem bonyolult.

2020. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Maestrom van, egész európában használom rendszeresen, és mindenhol elfogadják...


Az usa-ban is elfogadták, a közelkeleten is. Régen lejárt az az idő, hogy a maestro kevés helyen volt használható.

2020. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te tényleg ilyen helyekre utaznál akkor nem a pár ezer forinton spórolnál amennyivel a Maestro olcsóbb.


Azt senki nem állítja hogy a Maestrot a Közel-Keleten vagy Európa országaiban sehol nem fogadják el.


De ne az legyen már hogy ha szerencséje van az embernek hátha X boltban, étteremben, bárban, stb... elfogadják, hátha nem.


Bőven igaz az első válasz.


Elárulom neked, hogy nem csak POS terminál de még ATM is van olyan Dohában (Katar),pedig főváros, amely nem fogadja el.

Ráadásul frekventált helyen.


Pedig ATM-el esetén tényleg sokkal ritkább az ilyen.

2020. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

az MC-t nem fogadják el például a franciák, de paradox módon az maestrot igen.


Van mellette visa is, de szinte sosem volt rá szükség, azért csináltattam, mert régen az USA visa only volt, de mikor én jártam kint, ez alaposan megváltozott.


Az utazást pedig fizeti a cég, de amúgy sem értettem sosem a prémium kártyák parasztvakítását, nem attó érzem magam többnek, hogy villantós kártyán van (a fizetésem miatt folyton ajánlgatja a bank az exclusivegoldpremiumplatinabiszembaszom kártyát, azt sem vettem még sosem igénybe)

2020. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"az MC-t nem fogadják el például a franciák" Hát azért ilyet leírni, hogy Franciao-ban nem fogadják el a Mastercardot... Ezt senki sem fogja neked elhinni, mert nem igaz.
2020. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Ez pont akkora csúsztatás volt mint a dohai példád...
2020. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A dohai példát én írtam. (3. válasz). A francia esetet nem én.


Akkor menj ki Dohába és az Souk Wakef egyik bejárata melleti ATM-ez próbáld ki. Az egyik tuti ilyen.

2020. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Ja viszont milyen prémium kártyákról beszélsz? Senki nem írta. A hosszú válaszban sincs ilyen.


Itt te adod elő magad nem én.


Próbálsz mást leminősíteni amikor valaki szembesít, hogy mesét hordasz itt össze.

2020. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"amúgy sem értettem sosem a prémium kártyák parasztvakítását, nem attó érzem magam többnek, hogy villantós kártyán van"

hát ha a céged fizeti az útjaidat, akkor biztos köt neked biztosítást is, de aki magánúton mászkál, annak igen jól jön egy ilyen kártya, én is amiatt tartom.

2020. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az 1. választ, a hosszút írtam.


Szerintem elég alaposan körbe lett járva a téma. Az természetesen igaz, hogy bármelyik bank tud szerződni csak külön a Visaval vagy a Mastercarddal illetve a kisebb vagy nálunk kevésbé ismert kártyatársaságokkal is.

Az ő ATM-jei és POS termináljai csak azokat a kártyákat fogadják el, amely kártyatársaságokkal szerződést kötött.

Elvi esély tehát van.


Nem tilos, de azért a gyakorlatban annak nagyon pici esélye van, hogy egy Franciaországban működő bank Mastercard kártyákat ne fogadjon el, csak Visát.


A dohai példa viszont teljesen lehetséges.



2. válaszoló:

Nem értelek, hogy ez mire jó.

Nem téged személy szerint kritizáltak, hanem a Maestroról volt szó, egyébként tényszerűen, amire ti úgy reagáltál mintha magadat védenéd.


Ez mire jó?

Senki nem mondta, hogy te vagy kevesebb, csak azt, hogy a Maestro. De már az első megszólalásod mégis olyan lett mintha magad védenéd.


Az tényleg nagyon átlátszó, hogy ha te ilyen helyekre járnál és főleg rendszeresen, akkor nem a Maestro illetve dombornyomott kártya ára közti különbségen spórolnál. Észre sem vennéd azt az évi 2-3000 forint különbséget.

Csak ne hazudtál volna ekkorát, akkor csak a hozzáértők előtt buktál volna le, így meg mindenki előtt.



A 4. választ is te írtad?


"Az utazást pedig fizeti a cég, de amúgy sem értettem sosem a prémium kártyák parasztvakítását, nem attó érzem magam többnek, hogy villantós kártyán van (a fizetésem miatt folyton ajánlgatja a bank az exclusivegoldpremiumplatinabiszembaszom kártyát, azt sem vettem még sosem igénybe)"



Bárki is írta, megint csak nevetségesre sikerült.

Ki beszélt Arany vagy Platinum kártyákról vagy Eliteről?

Dombornyomott Visa és Mastercard volt említve, aminek semmi köze a prémium meg "villantós" kártyákhoz.


Ha neked már ez is "villantós" meg prémium kategória, bele sem merek gondolni az élet más területein mi mindent tekintesz prémiumnak ami nem az.


Ezek után elég megmosolyogtató, hogy olyan pozícióban vagy, hogy a cég fizeti neked a külföldi utazásaid illetve a bankok sorozatban ajánlgatják a prémium, platina, stb... kártyákat, mert akkora a jövedelmed.


Egy ilyen anonim honlap mindent elbír, ez nagyon látszik, csak a gyermeteg játékok közepette legalább másokat ne tájékoztass már félre!

Mert aki a kártyák elfogadottságáról akar itt tájékozódni, őt azért ne vezesd már félre, még ha elő is akarod magad adni.

2020. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!