Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki tudja a jogszabályokat:...

Aki tudja a jogszabályokat: Valóban köteles vagyok regisztrálni, fiókot nyitni azokra az oldalakra, amiktől csak egyszer vásárolok, legyen az bármi kicsi cég, vagy világszerte ismert nagyok? Vagy ki lehet ezeket iktatni a mindennapokból?

Figyelt kérdés

#regisztráció #fiók-nyitás
2019. márc. 14. 15:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Pl. akár egy légkonditisztító-sprayt áruló kis pesti kft. egyszeri árurendelés esetén. Vagy pl. a Telekomnál azt évente aktuális domino-kártya egyeztetés,

vagy Rossmannál az új kártya regisztrálásához is fiókot kellett nyitnom, mert addig nem engedett tovább.

Szerintem van már legalább 50 olyan fiókom, ami az életben nem kell majd. Legalábbis nekem nem, ők küldik a kéretlen reklámot és egyéb szemetet.

Oké : regisztrálok, aztán megszüntetem a fiókot.

Bár az már tökmindegy, a fiókot -úgymond- megszüntetik, pl. nem tudok oda belépni többé.


DE!

pl. a fácséra is régen regisztrálnom kellett bizonyos oldalak eléréséhez. Én marha meg bedőltem nekik. Fácse-fiókom kb. 3-4 ÉVE (<!) megszüntetve, de azóta is ugyanúgy tukmálják a hetente érkező szemetüket, miszerint "Több barátom van, mint gondolnám", stb...


Azóta egyetlen oldalt sem nyitok meg, ahol csak fácsén érhető el egy-egy hír, infó, személy...és bármi, bárki!


Fiók megszüntetése után lehetetlen elérni azt, hogy valóban, újra elérhetetlen legyek egy-egy cég számára és se reklámot ne küldjenek, sem arról szóló baromságokat, hogy mennyi bar(át)om van? Mit tudom én, ki az a több ezer tahó bugris bar(át)om, aki egész nap azzal játszik, hogy néhány vadidegent lájkolgasson, zaklasson...hogy később azokat még a fácse-fiók megszüntetése után se lehessen lerázni?

Tényleg mindenhova kell regisztrálni, vagy fiókot nyitni, ahol nem engednek tovább, míg ki nem zsarolják az regisztrációt, vagy van ezen problémának valami megoldása, ahol ki lehet cselezni őket?

Bocsi, ha kicsit hosszú lére eresztettem, vagy nem jó kategóriába tettem a kérdést..

2019. márc. 14. 15:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a webshop üzemeltetője dönti el, hogy regisztrációhoz köti-e a vásárlást.

Van olyan webshop, ahol lehet vendégként vásárolni, van, ahol nem.

Erre nincs jogszabály, csak arra, hogy a megadott, tárolt adatokat hogyan kell megfelelően kezelni.

2019. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Mi az a Fácsé?


Amúgy nem kötelező sehova regisztrálnod, ahogy nem kötelező tőlük vásárolnod. Másrészt az ilyen kéretlen e-maileket 5 perc idő ráfordítással meg lehet szüntetni (leiratkozás, stb.) Érdekes módon engem nem halmoznak el kéretlen tartalommal.

2019. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egy webshopnak, kisebb cégnek előbb hiszem, hogy érdeke --ha erőszakos, tolakodó módon, akkor úgy, de-- tartani a kapcsolatot a kedves vevővel.

De ha egy multicég ( pl. #2-es számára felismerhetőbb néven a cukorhegyi-féle facebook ), vagy pl. egy Telekom, --aki szintén még azt is tudja az ember gyerekéről, hogy naponta hányat pislog -- annak mi a jó fenének muszáj minden egyes alkalommal nyomulni, fiókot nyittatni, regisztráltatni ahhoz, hogy tovább engedjen???


#2 ! A "fácse" az itteni gyerekszlengben a facebook egyik (szalonképesebb) megfelelője. azt hittem, ezen a fórumon mindenki érti.

Elvégre, ha valaki netből soha nem lesz naprakész, az én vagyok/maradok.

A fiókot vagy sikerült évek óta tartó könyörgés után megszüntetni (szerintem igen) , vagy sem.

De évek óta bejutni nem tudok (tutira stimmel a jelszóm!), így tehát letiltani sem.

Viszont a sok idegen, akinek napi szükségletévé vált a "Lájkolgatok, tehát vagyok"-féle

életérzés, azokat eddig is/eztán is lehetetlen elhallgattatni, lekoptatni.

Ez van : próbálok beletörődni, hogy a nyugalmamhoz való jogot más tartja fenn, de nem az én számomra.

Egyébként súgtak --és meg is fogadtam a bölcs tanácsot-- hogy immáron van egy olyan, regisztrációra, meg egyéb szrokra fenntartott alternatív levélcímem, amit már csak azok számára tartok fenn, akik "direktbe" csak regisztrációval, reklámokkal, fiók-nyitással zsarolnának. Oda aztán küldhetik százszámra a kéretlen, elutasíthatatlan cuccaikat, magasról teszek rá.

Csak jó lett volna ezen helyzet kialakulását megelőzni. Jobb lenne, ha esélyt adnának,

hogy én mondjam meg, mikortól ne küldjenek semmit.

Vagy ne pl. 3évvel a fiók megszüntetése után kéne megtudnom, hogy pl. Venzuelában, vagy Thaiföldön is vagy egy baromi jó "ismerősöm", aki eleped azért, hogy az ismerőse legyek.

E téren önellátó maradok: én döntöm el, ki lesz barátom, ismerősöm, miegyebem.


Köszi a segítő szándékú hozzászólást : aki tud még valami okosat hozzátenni,

ne fogja vissza magát! Üdv. mindenkinek :)

2019. márc. 16. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!