Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezért valóban vissza utasíthat...

Ezért valóban vissza utasíthatják a CSOK kérelmet?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!


A CSOK-ot megigényeltük, hitel nélkül, használt lakás 2 gyerekre.


El akarják utasítani arra való hivatkozással, hogy a konyha helyiség nem rendelkezik állandó jelleggel beépített közvetlen hőleadó fűtőberendezéssel. Az étkezőben van, ami a picike konyha mellett van (tehát úgymond fűtött, átmegy a meleg, főzésnél meg alapból befűti).

Találtam egy olyat, hogy:

"Pénzügyminisztérium állásfoglalása alapján:

A nappali és/vagy hálószoba, az étkező és a fürdőszoba kötelezően fűtendő helyiségek, ezeknek állandó jelleggel beépített közvetlen hőleadó fűtőberendezéssel kell rendelkezni." Itt van is mindenhol konvektor.


Végigolvastam minden jogszabályt, termékismertetőt, hitelszakértők nyilatkozatait, SEHOL nem írja azt, amit fent kérnek.

Találtam egy olyat, hogy konnektoros infrapanel elfogadott, de a bank ezt is elutasította.

Felajánlotta, hogy ha nem tudjuk átalakíttatni a fűtést, adnak rá hitelt... azonban mi padlófűtést szeretnénk majd az egész házba, így százezrekért átterveztetni a gázt egy konvektorért, hát nem érzem igazságosnak. Ne értsétek félre, én azt megértem, ha a szabály, az szabály, de ilyet sehol nem írnak.

Aki jártasabb ebben a témában, vagy van tapasztalata, leírná? Köszönöm!



2020. dec. 15. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van külön étkező, akkor csak ott kell fűtés, a konyhában nem elvárás, sajnos az ügyintézőtök téved.

Ha már mindenáron akar a konyhába fűtést, akkor ezek közül választhatsz:


Fűtési módok elfogadhatósága:


ELFOGADHATÓ:

- Központi fűtés az alábbi hőleadókkal:

radiátor, padló-, fal-, mennyezetfűtés

- Konvektor

- Kéménybekötéssel rendelkező kályha, kandalló, sparhelt, gázkályha (HÉRA)

- Falra szerelt infrapanel (konnektorba vagy hálózatba kötött)

- Falra szerelt fűtőpanel

- Fali hősugárzó

- Fűtéscső (táv-, házközponti- és tömbfűtés esetében)

- csőregiszter


NEM FOGADHATÓ EL:


- Olajradiátor

- Kéménybekötéssel nem rendelkező kályha, kandalló, sparhelt, gázkályha

- Mobil hősugárzó

- Falra felrögzített mobil hősugárzó

- Nem épületszerkezethez rögzített fűtőtest

- Nem rendeltetésszerűen használt fűtőtest

2020. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszodat! Én is így tudom, említettem az infrapanelt is (konektoros), arra is nemet mondott, de jogszabályt vagy bármit nem tudott mondani, átnéztem a termék ismertetőt, írtam abban sincs semmi ilyesmi...azota várom a válaszukat, amiben kértem alapozza meg.
2020. dec. 15. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A PM még tavaly kiadott a bankoknak egy állásfoglalást a hasznos alapterületre és a fűthetőségre vonatkozóan a CSOK szempontjából, ebből másoltam be egy részletet Neked.
2020. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!