Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért minősülnek készpénzfelvé...

Miért minősülnek készpénzfelvételnek a következőek?

Figyelt kérdés

A számlakivonatomon ez szerepel: "KÉSZPÉNZFELVÉTEL POS-EN ATM,POS-Cím". A Szerencsejáték Zrt. oldalán lévő egyenleget töltöttem fel s mivel ez "készpénzfelvétel", ezért kamatot számoltak fel rá (hitelkártyát használtam), készpénzfelvételi uzsorakamatot szerencsére nem.


A másik, ami fura, hogy még x évvel ezelőtt egyszer postán vettem cigit meg újságot kártyával egy helyen. S később láttam, hogy készpénzfelvételi díjat számoltak fel rá. A kedves eladó szabott szólni, hogy emiatt majdnem egy ezressel többe fog kerülni. :( Ha ezt tudja az ember, akkor inkább készpénzzel fizet, de erre a csodás trükkre sehol se figyelmeztetnek, ahogy fenti esetnél se.


De a fő kérdés, hogy miért lehetséges ez, azonkívül persze, hogy ez Pannónia s itt épp, hogy az oxigénért nem kell különadót/díjat fizetni?



2020. dec. 21. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Az szrt-t nem tudom, de a postán fietés hallottam, hogy régen kp felvétnek minősült. Ma már úgy tudom nem. Talán ebben az évben változott.
2020. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a postán kb. min 2 éve már nem készpénzfelvétel, a szerencsejáték ZRT-nél pedig nem kártyás vásárlást végeztél, mint a boltban, hanem egyenleget töltöttél fel. Magyarul: felvetted a hitelkártyádról a pénzt, hogy máshová helyezd.
2020. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!