Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok relatíve nagy...

Hogyan tudok relatíve nagy összeget levenni bankszámláról a lehető legkisebb költséggel? A Revolutnak nincs ATM-je sajnos, gondolom így az nem számít.

Figyelt kérdés

Pontosabban 1.9 millió ft-ot kellene levennem egy bankszámlámról és KP-ban kellene. Jelenleg nem tudom eldönteni, hogy melyikre menjen az összeg. Van OTP Jump kártyám és Revolutom is. A gond az, hogy az OTP-nél minden egyes 150.000 Ft 3756 Ft-os költséggel jár, így ha arányosan számolom, akkor az 1.9 millió levétele 47.576 Ft-ba kerülne.. ami azért valljuk be, lehúzás.


Ha Revolutos kártyát dugok be bármelyik ATM-be, az összeg gondolom nem hogy változna, de mivel nem a saját bank kártyáját használom, további díjat is felszámolhatnak igaz?


Továbbá utalnom is kellene 3.410.000 Ft-ot. Ez mehet nyugodtan az OTP Jump-os bankszámláról, vagy ezzel is lehúzna az OTP?


Sokan nem tennének nagyobb összeget a Revolut-os kártyájukra, mert még új és nem bíznak meg benne.. Ettől kellene tartanom?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 16. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kell 150 ezrenként felvenni?
2020. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Revoluton nem szabad nagy összegeket tartani, mert bármikor zárolhatják a számlád, aztán olyan papírokat kérnek, hogy feloldják, hogy a ****** ketté áll.
2020. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Miért kell 150 ezrenként felvenni?" Havi 2x150.000 Ft felvétele ingyenes. Azon felül több ezer ft-os költsége van sajnos. Ezen kívül most tudtam meg, hogy POS terminálon való fizetés is készpénzfelvételnek minősül :/


"Revoluton nem szabad nagy összegeket tartani, mert bármikor zárolhatják a számlád, aztán olyan papírokat kérnek, hogy feloldják, hogy a ****** ketté áll." De mi számít nagy összegnek? Egyén függő, vagy van egy konkrét szám?

2020. dec. 16. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom havi 2 alkalommal összesen max 150ezer ft levétele ingyenes, tehát nem 2x150ezer! Revolut bankkártyáról asszem havi 1x70ezer ft felvétele lehetséges ingyen hazai automatából is.
2020. dec. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De mi számít nagy összegnek? Egyén függő, vagy van egy konkrét szám?"


Biztos van egy összeghatár, de az algoritmus szerintem azt figyeli, hogy folyamatosan érkezik lóvé a számládra és csak pénz levétel van, így pénzmosásra hivatkozva zárolhatják a számlád.

2020. dec. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, igazad van, benéztem. Mondjuk ez még annál is rosszabb, mint amit én feltételeztem...
2020. dec. 19. 21:31
 7/9 anonim válasza:
A jump csomagnál, ha fiókban veszed fel kártya nélkül csak az igazolványaiddal, akkor összegtől függetlenül 1.385 ft lesz a felvét költsége. :) az utalás pedig 285 ft, elég jó ez a jump csomag, ki kell használni 28 éves korig. :D
2020. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont 3 napja töltöttem be a 28-at sajnos XD
2020. dec. 21. 21:16
 9/9 anonim válasza:
Csak segítenek akkor, ha bemész, hogy milyen költségei vannak a mostani számládnak, nekem is még jump van, azért vagyok ennyire képben :DD
2020. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!