Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elfogadnád a házastársad...

Elfogadnád a házastársad szüleitől egy lakás önerejét, akkor ha nem vagytok jóban?

Figyelt kérdés

Idén lakást készülünk venni. A minimál önerőnk már összegyűlt év végén, közben az én szüleim is megtámogattak egy kis pénzzel. Erre akartunk felvenni még lakáshitelt is.

Most kitalálta apósom, hogy mégis beszállnának ők is egy nagyobb összeggel. Ami csodásan hangzana, de a probléma az, hogy nagyon toxikusak. Évek óta építjük le a kapcsolatot velük, mert lehetetlen meglenni a közelükben. Félünk, hogy ez a pénz nem kedvességből jönne (ők olyat nem szoktak), hanem kontroll miatt.

Ha elfogadnánk, akkor nem kellene felvennünk lakáshitelt (csak egy kis családtámogatást), ami hatalmas szó lenne huszonévesen. De egyikünk sem tudja, hogy megérné-e mentálisan.

Lakást veszünk így is úgyis a kérdés csak az, hogy lakáshitelt vegyünk-e fel vagy fogadjuk-e el.

Vélemény?



2021. jan. 3. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Íme egy megoldás: fogadjátok el a 9M Ft-ot, de csak 4M Ft-ot tegyetek bele a vásárlásba, mivel ennyit adtak a Ti szüleitek is, így 50-50%-ban tudtok lakást venni a pároddal úgy, hogy az önerőt is fele-fele arányban tettétek bele a vásárlásba. A maradékot tegyétek be állampapírba, annak most több a hozama, mint a lakáshitelek kamata, így gyakorlatilag pénzt fog nektek termelni az a plusz 5M Ft. 5M Ft hitel törlesztőrészlete bakfitty, főleg hogy ott lesz állampapírban a fedezete, bármikor kifizethetitek egyben ha gond van, és gyakorlatilag spórolhattok is mellé, ha a szülők mégse úgy állnak hozzá később a dolgokhoz, ahogy nektek az jó. Ez a kecske és káposzta is megmarad elv:).
2021. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogadnám el. Ilyen családban nőttem fel. Mi kaptunk 3 milliót amit rá egy évre inkább visszaadtunk.

Azt gondolták, hogy ha adnak a lakásba 3 milliót akkor bármikor jöhetnek, bármibe beleszólhatnak, bármikor azonnal ugranunk kell segíteni ha szólnak stb. Azt is meg akarták mondani milyenre fessük ki a lakást, milyen bútort vegyünk stb. Na mondom akkor itt most elég. Felvettük a hitelt és kifizettük nekik vissza. Na mondom innentől kezdve nem hogy látogatni nem kell jönni de telefonon sem kell beszélnünk. Senkinek nem leszek a csicskája csak azért, mert ad pénzt.

30F

2021. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Kizárt hogy elfogadjam...
2021. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így jártunk azzal a különbséggel, hogy nekük önerőt adtak a szüleim lakáshitelhez. Ők mindig segítettek nekem, kedves, normális szülők voltak, sose néztem volna ki belőlük, hogy ilyenek lesznek. De életem hibája volt, hogy elfogadtam tőlük azt a pénzt. Úgy érezték, hogy mivel nekik köszönhetjük, hogy megvehettük a lakást, így joguk van konrétan mindenbe beleszólni. Még a nappali színét is ők szerették volna kiválasztani, ha pedig ellenkeztem mindig a fejemhez vágták, hogy nekik is pénzük van benne. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy lassan 1,5 éve fizetem nekik vissza, ők maguk kérték, hogy havi részletekben törlesszem , mert úgy érzik hálátlan vagyok . Nekünk ez a "segítség" totál tönkre tette a kapcsolatot, idén már nem is karácsonyoztunk együtt. Nálatok annyival másabb, hogy már most is rossz a viszony, így elrontani nagyon nem tudja semmi. Viszont én úgy gondolom jobb egy saját hitel, mint a több éves lelkiterror, hogy bármit szeretnének tőletek azzal kezdik mekkkkkora áldozatot hoztak a Te boldogságodért.
2021. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a kapcsolat így sem fényes. A könnyítő tényező viszont, hogy nem egy városban lakunk, így nagy átjárás/beleszólás nem lenne. 5 éve élünk itt, egyszer tudtuk arra is rávenni őket, hogy megnézzék a mostani albérletünket.


Mindenkinek évek óta azt hazudják, hogy mennyi pénzzel támogattak minket (is), ezért merült fel, hogyha már úgyis ezt hangoztatják a hátunk mögött/előtt akkor már legyen is alapja.


Kb 10 millióról beszélünk. Ennek a lakáshitelként való törlesztése 16 millió lenne az OTP-nél:/ így meg nem kellene senkinek semmit törleszteni. Ha már beleraktuk a lakásba onnantól viszont ki nem tudjuk venni, így az nem játszik, hogy max visszaadjuk.


Gondolkodunk még rajta egy ideig.

2021. jan. 4. 13:18
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
A 11. válaszoló szerintem a legjobb megoldás, már ha van jó megoldás ebben a nehéz helyzetben. De csak azért, mert már kaptatok 4 millát. Egyik szülőtől elfogadjátok, a másiktól nem? Nehéz lenne megindokolni. Ha nem lenne a 4 milla, akkor inkább nem fogadnám el, pedig hitelellenes vok.
2021. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy nem játszik az, hogy majd visszaadjátok? Lesz egy tehermentes lakásotok! Minden hónapban szépen megtakarítjátok az albipénzt, befektetitek valamibe, majd ha nagy a feszkó, szépen visszatörlesztitek nekik.
2021. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nem játszik, mert visszatörleszteni minimum 7 év lenne. Tehát nem tudnánk egyben visszaadni. A visszatörlesztés pedig szerintem senki lelkivilágán nem segítene, mert lassú folyamat lenne. Ők még vagy 7 évig úgy éreznék, hogy nekik köszönhetjük, mi meg még 7 évig azzal a tudattal élnénk, hogy szar döntést hoztunk. Ezért akarjuk, hogy ha nem fogadjuk el, akkor ez van. De ha elfogadjuk, akkor viszont elfogadjuk és nem variálunk 7 éves visszafizetéssel. (főleg, hogy nem kérték)
2021. jan. 4. 22:45
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem támogatott hitelről van szó, akkor ne az OTP-ben vegyetek fel hitelt, annál most minden bankban kedvezőbb hitelt kapnátok.
2021. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!