Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok meggyőződni róla,...

Hol tudok meggyőződni róla, hogy van e aktív kölcsön a nevemen?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy tudtomon kívül lehetek adós, vagy adóstárs. Hol lehet ennek utánajárni, hogy bármely pénzintézményben van e banki kölcsön, vagy bármi hasonló a nevemen? Családtagok meggyőztek, hogy adjak nekik felhatalmazást és nem tudom mennyire lehet ezzel visszaélni. Továbbá anno belerángattak adóstársként a bedőlt svájci frankos mizériájukba. Szeretném kideríteni, hogy lehet e bármi a nevemen, amiről esetleg nem tudok. A KHR adataimat már kikértem, de ott nem tartanak nyílván rólam semmit. Az is érdekelne, hogy utólagosan kikérhetek e adatokat, olyan hiteltartozásról, amihez papíron közöm volt, de azóta már rendezve lett (érdekelnének a felvett összegek, dátumok és egyebek). Szeretném átnézni egyszer és mindenkorra a pénzügyi történéseimet, mert ezeket nagyon elzárva tartották előlem egész életemben (elég fiatalon rángattak bele, pszichológiai kényszert alkalmazva) van erre valami lehetőség? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 6. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

" Szeretném átnézni egyszer és mindenkorra a pénzügyi történéseimet, mert ezeket nagyon elzárva tartották előlem egész életemben (elég fiatalon rángattak bele, pszichológiai kényszert alkalmazva) van erre valami lehetőség? "


Röviden és egyszerűen a válasz: NINCS

Ha a Khr-t lekérted és ott nem szerepelsz, akkor nagyobb banki tartozás nincs a neveden.


Szolgáltatók is külön vezetik a tartozásokat, adóhivatal is, önkormányzatok is, stb.

nem tudod lekérni egy bizonyos helyről, hogy az egész életedben milyen tartozásaid voltak.

2021. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérd le a pozitív és a negatív khr-t abból megtudod, bármelyik pénzintézetnél évente 1x ingyenes, de célszerű a folyószámládat vezetőhöz fordulni.
2021. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, ezt láttad??? Már lekérte a kérdező...



" A KHR adataimat már kikértem,"

2021. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kizárólag banki kölcsön érdekelne (adóhivatal és önkormányzat felejtős), de amúgy ez kifejezetten jópofa, hogy meghatalmazással technikailag megoldható, hogy valaki felvegyen kölcsönt a nevemben, viszont én magam nem tudok róla sehol meggyőződni róla, hogy ezzel visszaéltek e. A KHR-t sem teljesen értem, ott azt is kellene mutatnia, hogyha van hitel a nevemen, vagy csak abban az esetben, ha azt nem fizetik rendesen és elmaradása van az embernek? Eddigieket köszönöm.
2021. jan. 9. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!