Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel igényléskor elég...

Lakáshitel igényléskor elég ha lejárt a próbaidőm?

Figyelt kérdés

Raiffeisen banknál vennék fel lakáshitelt, önerő meg van,náluk van számlám már 9 éve csak most jött egy jó állásajánlat amit elfogadtam. Elég ha lejár a próbaidőm és utána megyek akár másnap igényelni? Mert neten az írják, hogy ennyi a kikötés meg a határozatlan szerződés.

Mik a tapasztalatok?



2021. jan. 26. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Általában elég.
2021. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Valószínű elég, ha a jövedelmed megfelelő. Nekünk a hitelbírálatnál pl. szakmát is kellett megjelölni, gondolom lehet azt is mérlegelhetik, mennyire piacképes. Ha elveszítenéd, mennyire találsz gyorsan új állást.

A munkáltatói igazolásnál lehet még gebasz, ha mondjuk 3 hónapos a próbaidő, annyi ideje dolgozol ott, de féléves igazolást kérnek.

2021. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Itt sok minden számít.

Előtte meddig volt egyhuzamban munkahelyed, milyen sűrűn váltogattad.

Van-e egyéb hiteled, mennyi az önerőd, az ingatlan mennyire hitelezhető.

A 91 munkanapodon beballagni az otp-be nem annyira nyerő!

:-)

2021. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Babaváró hitelünk van, feleségemmel összesen keresünk nettó 400-at. 8 millió önerő és 10 millió lakáshitel. OTP-t nem akarom.
2021. jan. 26. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A keresetigazolás általában úgy szól, hogy előző 6 havi bérének átlaga. Szóval szerintem ilyet nem adnak a 3 hónapos próbaidő végén. Csak 6 ledolgozott hónap után.
2021. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szóval full hitel.
2021. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
OTP igazoláson 3 hó szerepel..
2021. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Viszont az OTP adja legrosszabb hitelkonstrukciót, egy ideje... :)
2021. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, én is így tudtam, de a hitelügyintézőm saját kamatkedvezményekkel simán letolta ugyanarra, amit más bank ajánlott.
2021. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor ez kivételes helyzet, de sajnos nem ez az alap. Én azt javaslom, hogy senki ne válasszon csak azért bankot hitelezésre, mert ott vezeti a számláját (sajnos ez az általános tapasztalat). Ez nem olyan ok, ami érne a végén akár több millió forintot. Nyitott szemmel kell járni!
2021. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!