Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kérnek egy nyugdíjastól...

Miért kérnek egy nyugdíjastól előfizetéses telefonszámlát hitel igényléskor? (többi lent)

Figyelt kérdés
A minap voltam egy bevásárló központban (Auchan) hogy vegyek egy hűtőszekrényt az elromlott helyett. Bementem, és azt mondták, hogy vezetékes telefon vagy előfizetéses mobil számla nélkül nem adnak hitelt nyugdíjasoknak. Nem értem, hogy milyen alapon? Egy előfizetéses mobil vagy házitelefon hogy lehet követelmény? A személyi igazolványt, lakcímkártyát, adókártyát, igazoló szelvényeket (vízszámla, gázszámla, villanyszámla) még megértem. De előfizetéses mobil vagy vezetékes telefon??? Ha nekem csak egy sima mobiltelefonom van, akkor már nem is kaphatok hitelt?
2011. aug. 19. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A hitelezőnek szíve joga azt kérni, amit ő megfelelőnek lát.
2011. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Mivel a telefonszámlákon elég jól látszik, hogy mennyire stabilan fizető az ügyfél. A telefon az a szolgáltatás, amelyet "hanyagol" a fizető fél, ha megszorul, hiszen nem létszükség. Egy villany-víz-gáz számla esetén valószínűleg prioritást élvez a fizetés.

Emellett ha a hitelező azt mondja, hogy hiteles családfát kér hat generációra visszamenőleg, anyakönyvi ívekkel alátámasztva, mert ez a hitel feltétele, akkor ezt prezentálod kapsz hitelt.

Most azon akadtál fenn, hogy a hitelező feltételhez köti a hitel kihelyezését? A hitel nem alanyi jogon vár. A hűtőszekrényt az áruházból elhozhattad volna, hogyha a kassza felé kanyarodsz. Aki ezen fennakad...

2011. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két megoldást tudok javasolni:


1. Ha kártyás előfizetése van (és ezt így elfogadja a bank), akkor kell kérni a mobilszolgáltatótól egy szerződésmásolatot (ha a szerződés az Ön nevére szól). Sok bank ezt elfogadja.

2. Ha nem, akkor kell keresni egy bankot, ahol adnak hitelkártyát vagy áruhitelt enélkül is, és így lehet megvenni a készüléket.

Egyébként tudom ajánlani a MediaMarkt-t vagy a Euronics-t, ezek a Cetelemmel vannak kapcsolatban, hátha ott nem kérnek vezetékes és előfizetéses mobilt.


Sok sikert!

2011. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A harmadiknak a tanácsot főleg. Egy próbát megérnek. Sajnos nekem nincs se előfizetéses mobil, se vezetékes. Viszont becsületesen fizettem eddig a dolgaim. És fogom is. Kár hogy ezen a dolgon akadtak fent.
2011. aug. 19. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit akarsz én egy külföldi virtuális számlát akartam nyitni, és akartak hozzá beszkenneltetni a nevemre szóló számlákat. Hogy mondjuk miért kell, hogy az én nevemen telefonszámla vagy gázszámla legyen ahhoz, hogy FOGADJAK pénzt másoktól, azt a mai napig nem értem.
2011. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van neted, végül is az is előfizetésnek számít... Kérdezd meg, hogy a UPC (Vagy akitől van a neted) számlát elfogadják-e?
2011. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!