Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Származhat bármi károm abból,...

Származhat bármi károm abból, ha bizonyos időközönként pénzt utalok OTP folyószámlára? Vagy ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Van egy paypal fiókom, és van egy OTP folyószámlám.

Hosszú évek során összegyűjtöttem egy kis zsebpénzt paypal-re, viszont azóta lett otp számlám, amiről hasznosabban le tudnám vásárolni.


Lehet bármi károm abból, ha a paypal-es pénzemből időnként átutalok az OTP számlámra, esetleg felejtsem el, vagy tudtok rá alternatív megoldást javasolni? :D


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2021. jan. 28. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nagyban befolyásolja a választ, hogy a zsebpénz, amit összegyűjtöttél az hogy került oda. Fekete/fehér?
2021. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Távoli rokonok, külföldi szabadúszó munkák... :D 90%-áért fizikailag megdolgoztam, de nem igazolható tényekkel, számlákkal az eredetük.
2021. jan. 28. 12:32
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Én inkább onnan vásárolnék. Bár úgy tudom, különösebben nem foglalkozik az adóhatóság magánemberek folyószámláival.
2021. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Szóval nem adózott tőke...


Ha nem nagy tétel, nem fog feltunni senkinek, ha milliók akkor viszont könnyen penzmosas gyanuval vizsgálatnak.

2021. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3: és az OTP sem foglalkozik vele? Mert én inkább attól tartok, hogy ha jön egy bizonytalan összeg rá, akkor azt kiszúrják. Nem akarnám átutalni az egészet, mert igen, van olyan dolog, amit a paypal által is meg tudok vásárolni, de mégis csak jó lenne, ha egy részét az általános bevásárlásaim során hasznos dolgokra költhetném el.


#4: áááá, milliók sose, azt még csak filmekben láttam :D

2021. jan. 28. 12:58
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Az OTP nem hatóság, szép is volna, ha az ügyfelei pénzügyei felől érdeklődne. Paypalra simán utalhatnak legálisan is fizetést, és elég gáz volna, ha a bank arra kérne, hogy igazold az eredetét.


Vonatkoznak rá persze pénzmosásellenes törvények, ezeknek nézz utána, de kétlem, hogy megugranád azt a küszöböt, amin túl ezzel foglalkoznak.

2021. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mekkora összegekről beszélünk egyébként?
2021. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Fsms ***** válasza:
48%

De ott a gond , h az összes banknak kötelessége jelenteni az MNB felé ha pénzmosás gyanús tranzakciókat lát. Erre minden banknak külön szabályzata is van.

Alapvetően 2 dolognál jelezhet be. Nagy összegű utalás , vagy rendszeres kis összeg.

Válasz: de az OTP nek “hivatalból” kell vele foglalkozni, persze az nemcsak veled , hanem az összes ügyféllel. Egyébként erre külön rendszerük van.

2021. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#7: 200.000 Ft alatti összegről van szó, de amennyiben megoldható az utalgatás, úgy nyilván a jövőben sem utasítanám vissza az ilyen jellegű megkereséseket.

#8: igen, én is erre gondoltam, hogy valamilyen módon nyilván szűrik ezeket, na de ismerősöm több éve havonta fizet egy albérletért OTP számlára, közleményben ott van feltüntetve a hónap is, és hát gondolhatod, mennyire van hivatalosan lepapírozva, mégsem vették még elő a főbérlőt semmiért.

2021. jan. 28. 14:32
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár százezres tételt kiutalsz magadnak Paypal-ról, a kutyát nem fogja érdekelni.

Évi 600 ezer Ft-ig akár a használt cuccaidat is árulhattad adómentesen.


"az összes banknak kötelessége jelenteni az MNB felé ha pénzmosás gyanús tranzakciókat lát."

Az, hogy akár hetente 1-2 százezer forintos utalás érkezik egy számlára, önmagában még nem pénzmosás gyanús tranzakció.

Sőt, nem adózni a jövedelem után még nem is pénzmosás.

2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!