Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Származhat bármi károm abból,...

Származhat bármi károm abból, ha bizonyos időközönként pénzt utalok OTP folyószámlára? Vagy ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Van egy paypal fiókom, és van egy OTP folyószámlám.

Hosszú évek során összegyűjtöttem egy kis zsebpénzt paypal-re, viszont azóta lett otp számlám, amiről hasznosabban le tudnám vásárolni.


Lehet bármi károm abból, ha a paypal-es pénzemből időnként átutalok az OTP számlámra, esetleg felejtsem el, vagy tudtok rá alternatív megoldást javasolni? :D


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2021. jan. 28. 12:24
1 2 3
 11/23 Fsms ***** válasza:
48%

#8 folytatás : Akkor segítek egy linkkel azoknak akik ezt nem tudták.

[link]

Szerintem aki nem ismeri és ilyenben töri a fejet érdemes elolvasnia.

2021. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Vállalom, én vagyok az értetlen... oké, hogy 200 ezer alatti összeg, de milyen gyakran? a kérdésben azt írtad, időnként. Hetente gyanús lehet ekkora összeg, másfél havonta a kutyát nem fog érdekelni. És mi az, hogy 200 ezer alatt? A 190 ezer is alatta van meg a 8 ezer is.
2021. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Fsms ***** válasza:
100%
#12 pl kéthetente , erre bejelez. Persze sok minden tol függ , hogy jelenti az MNB fele, de pl a etióp 1 millió USD utalással azonnal indult a nyomozás , és le is csuktak az ottani hivatalnokokat. Ld mai sajtó.
2021. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a pénz beérkezésénél sokkal lényegesebb, utána mi történik vele.

Ha továbbutalják egy gyanús országba, nyilván jelentik.

Ha bevásárolnak vele a Tesco-ban meg kifizetik a villanyszámlát, azt lesz@rják.

2021. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#11 Te elolvastad a linkedet?


"Pénzmosásról beszélünk, amikor a bűncselekményekből származó pénz eredetét megpróbálják eltitkolni vagy elfedni."


Mi köze ennek a kérdező esetéhez? Miféle bűncselekményből származó pénze lenne? Gondolom nem drogot árult mert az ilyesmit nem jellemző, hogy Paypal-on intéznék. :D

2021. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Fsms ***** válasza:
49%

15# az , hogy mivel nem adózott utánna nem tudják, hogy miből származik, és eredetét nem szükségszerűen tudja igazolni, éppen ezért származhat bűncselekményből is. Rossz oldalról fogod meg. A banknak a gyanút is jelentenie kell.


Amikor a pénzügyi szektorban dolgoztam, részt vettem ilyen doksik írásában.

2021. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

A bank nem tudja egy utalásból, hogy adózott-e utána, egyáltalán kell-e adóznia és nem is feladata ezt vizsgálni.

A pénzmosás és terrorizmus,elleni törvényeket nem ilyen esetekre találták ki.

2021. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Fsms ***** válasza:
48%

Pont ez a lényeg, bank nem nyomozó hatóság és ezért kell minden gyanús tranzakciót jelentenie automatikusan. Ne gondold hogy a terroristák majd beírják a közlemény rovatban , hogy terrorizmust finanszírozunk. A lejelentett tranzakciókra ugrik rá a megfelelő hatóság, ahol feltételezhető valamilyen bűncselekmény .

A rendszer másképpen működik mint vélelmezed. Szerintem nézz rá a cikkre és megérted.


[link]

2021. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%

Gyakorlati tapasztalatból mondom, hogy ilyen kis nyúlfarknyi Paypal kifizetésekre, amit a kérdező írt, nem fog ugrani a bank.

Már ha nem utalgatom pl. Etiópiába.

A pénzmosás és terrorizmus támogatásának megakadályozása egész mást takar, mint magánszemélyek esetlegesen adózatlan bevételeire való vadászást.

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ööö, dehogy akarom én bárkinek utalgatni :D Örülök, hogy van.

#12: a 200 ezer alatt azt jelenti jelen esetben, hogy közel hozzá (180) :D Az átutalás rendszeressége pedig attól függ, ahogy nem számít gyanúsnak. Ha havonta, akkor havonta, ha félévente, akkor úgy. A paypal-ről úgy sem tűnik el a pénz, onnantól már lényegtelen, milyen időközönként osztom meg magammal. De egyébként havonta gondoltam ilyen 30-40 ezret.

2021. jan. 29. 07:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!