Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meglévő lakáshitelembe érdemes...

Meglévő lakáshitelembe érdemes-e beletenni a lakástakarékomat?

Figyelt kérdés

Hamarosan letelik a lakás takarékom ott lesz kb 1 millió Ft de van aki azt tanácsolta hogyne füzessem bele a hitelembe mert úgyse úgy lesz hogy én jöjjek ki jól nem fog a 20milliós hitelem leugrani 19re meg majd még a kamatok meg mit tudom én.

Érdemesebb lenne inkább egyenlőre félre tenni,vagy esetleg füzetni tovább?


2021. febr. 2. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Félretenni nem tudod, mert igazolni kell számlával hogy mire költötted a pénzt.
2021. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi az hogy nem tudom félre tenni?

Akármit kezdhetnek vele, az én pénzem,max a mellé járó támogatásokat bukom.

2021. febr. 2. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha neked úgy megéri...
2021. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De akkor minek fizetted eddig? Pont a támogatás miatt érte meg és ha valamire megéri felhasználni, az pont a lakáshitel előtörlesztés.

Nem is értem a felvetést, amit leírtál.

Ha felvettél 20 millió forint hitelt valamikor, akkor ennél kevesebb a tőketartozásod jelenleg. Ha a lakástakarékod 4 éves volt, akkor az a támogatással együtt kb. 1,2 millió. Ez mind a TŐKEtartozásodból megy le, nem a kamatokra megy el. (Kivétel, ha életél a moratóriummal, mert akkor előbb azt kell rendezni kamatostól.) Ha pedig a tőkéd csökken, akkor csökken a havi törlesztőrészleted, vagy a futamidőd.

Már ne haragudj, de jó nagy barom az, aki olyan tanácsokkal lát el, hogy inkább vedd fel a pénzt a támogatás nélkül, de nehogy betold a hiteledbe...

2021. febr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki ez tanácsolta neked az egy pénzügyi analfabéta.

A lakástakarék legjobb felhasználási módja a meglévő hitelbe befizetés. Azért gondolom ezt, mert ezzel a felhasználással van a legkevesebb macera, és egy az egyben hasznod származik belőle.


Ha van egy kis eszed, akkor beletörleszted a hitelbe.

Ez több okból is hasznos. Egyrészt megkarítottál lakástakarékban 1 millió forintot, ettől 1,3 millióval csökken a hiteled tőketartozása. Másrészt a jövőbeli kamatokat se kell fizetned ezután az 1,3 millió után.

Több, mint fél milliót nyernél azon, hogy lakástakarékod volt, ha befizetnél a hitelbe. Elég jó megtérülés.

2021. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!