Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásfenntartási támogatás...

Lakásfenntartási támogatás igénylésénél miért a lakás négyzetméterét nézik, miért nem azt, hogy mennyi a rezsim?

Figyelt kérdés

4 tagú családom össz jövedelme 155.349.-ft. 35nm-es lakásban lakunk, a négyzetméterenkénti elismert támogatás 425.(vagyis 35*425=14875) ez az össz jövedelmünk 20%-át (31.069.-ft) nem haladja meg ezért nem kapjuk meg.


Ám a tényleges rezsink 35-40.000.-ft havonta. Ebben benne van a víz, villany, kukadíj, palackos gáz és fűtési szezonban a fűtőanyag, mivel fatüzelésű kályhánk van. Ezt miért nem veszik figyelembe?


2008. dec. 10. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, bocsánat! A tüzelő nincs benne, az kb havi 30.000.-

(ezen felül még vannak bőven kiadásaink, mókuskerék jelleggel-hitel, amit muszáj volt felvennünk...)stb.

Ha mindent kifizetünk marad kb 20-25.000.-egy hónapra. 2 gyerek van, az egyik ételallergiás, így neki jóval több a kiadás!

2008. dec. 10. 16:40
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

egyrészt igazad van, másrészt meg gondolj bele abba is, hogy az milyen bonyorult lenne. Meg kellene határozni egyből egy kvótát, hogy mennyi a reális fogyasztás egy emberre (mert trükkös gyerek a magyar és egyből megpróbálná elpasszolni a kedvezményesen kapott ill. támogatott cuccot), ellenőrizni kellene, hogy ki használja fel, hogy pl. mennyiért számlázzák neked a tüzifát stb.


már így is eléggé pazarló az egész szociális támogatási rendszer, rengeteg a potyautas. semmi szükség további lehetőségekre ügyeskedéshez.

2008. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

No ezt én sem értettem amikor a multkor érdeklődtem a hivatalban.Azt mondják mindegy mennyi a jövedelmed és a rezsid,az számít,hogy a lakásod nagyobb-e mint 65 nm.

Mondom mi van?Lényegtelen,hogy nem tudom fenntartani GYES-ből az 50 nm es lakásunk mert szerintük kicsi?!

Ha bevállaltam volna egy nagyobbat a kevés fizunkra akkor kapnánk támogatást?

Miért csak azokat támogatják akik tovább nyújtózkodtak mint a takarójuk ér?Miért nem kaphatunk mi is támogatást,ha csak kissebb lakásra tellett?

Na most jól felhúztam megint magam,próbáljunk lehiggadni.Ez egy nagy IGAZSÁGTALANSÁG szerintem is!

Sokat nem segítettem bocs,de ha valaki elfogadható magyarázatot ír,azt én is kíváncsian várom!

2008. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De most hagyjuk a tüzifát! A tényleges, rendszeres havi fogyasztásunk (egész évben) 35-40000.- ez eleve több, mint az általuk meghatározott 31.000-es összeg. Miért nem elég, ha pl csak nem haladja meg a fejenkénti x összeget??? Más támogatásoknál elég.vagy akkor lenne úgy, hogy az átlag havi fizetnivaló, ha meghaladja a család össz jövedelmének 20%-át, akkor adnák meg.


Most pl jelenleg ott tartunk, hogy a karácsony annyi lesz, hogy feldíszítjük a kis műfenyőnket, főzök valami olcsó egyszerű kaját, azt kész...még a gyerekek se kapnak semmit.:(


Jó, tudom, hogy ez senkit nem hat meg, de amikor hetente 3szor főzök csak, és épphogy kitart 2 napig hármunknak (mert a nagylányom ovis, így hétköznapra rá nincs gondom az ebéddel), akkor talán jól jönne akár havi 5-10.000.- segítség is...


Ere lehetne vágni, hogy akkor minek vállaltuk a második gyereket? - Mert akkor még (3 éve) a fene se tudta, hogy ilyen sz@rba lesz az ország, és t.kormány így kisemmizi a kisembereket!-de ez már egy másik téma.

2008. dec. 10. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van,más támogatásnál %-ot néznek,vagy azt,hogy fejenként mennyi jut.De ennél úgy néz ki,hogy az jár jól aki szocpolra+hitelre nagylakást vesz,aztán kérhet gyereknevelésit,adóvisszatérítést,lakhatási támogatást.

Jobban jönnek ki anyagilag,mert a hitelüket fedezik ezek a támogatások.

Igazságtalan,mert akkor arra ösztönzi a családokat,hogy a kissebb helyett inkább nagyobbat vegyenek és kérjenek hozzá támogatásokat.

De hát már nem elősször tapasztaljuk,hogy igazságtalan a szociális háló.

Kitartást kívánok Neked!És Boldog karácsonyt csakazértis!

2008. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Évi61 válasza:

Erre is mint mindenre van egy állami rendelet amit be kell tartaniuk az önkormányzatoknak a helyi rendeletükben.

Ettől pozitív irányban eltérhetnek, de szigorubban nem.

Javaslom elolvasásra a szociális törvény ezen részét és a helyi rendeletet igenis olvassátok el, ha szerencsétek van fenn van a neten, ha nincs el kell kérni a helyi önkormányzatnál!

2010. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!