Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne felvenni szerint...

Érdemes lenne felvenni szerintetek a babaváró hitelt ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy hitelmentes házam amit örököltem,ebben élünk a párommal.Van egy 15 éves,de jó állapotú autóm, nem tervezem még lecserélni pár évig, ezen sincs semmi hitel.Ezenkívül van még kb 600 000 vésztartalék állampapírban.Nem keresünk jól egyáltalán, de azért kijövünk köszönhetően annak, hogy nincs semmi adósságunk, még a háznak is alacsony a rezsije, mert le van szigetelve stb.Ezeknek köszönhetően azért anyagilag viszonylag biztonságban vagyunk.Most várjuk az első babát, később szeretnénk mégegyet.

Valóban kedvező ajánlat a babaváró, de én mindig féltem az eladósodástól (sok embert láttam így tönkremenni) kocsimra is inkább gyűjtöttem évekig és jártam addig gyalog meg busszal. A babaváró viszont nem sima hitel, 2 gyerekkel már nyernénk is rajta, ezért nagyon kecsegtető, másrészt meg ha belegondolok jelen helyzetben nincs égetően szükségünk ennyi pénzre ezért eladósodni nem tudom van-e értelme a következő 10-15 évre, még ha el is engedik a 30%-át. Ti mit gondoltok?



2021. febr. 13. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs szükséged pénzre, akkor felesleges felvenni. Viszont mivel a 12. hét után kamatmentes lesz, olyan brutálisan nem tudsz eladósodni szerintem.

Másrészt, párodnak nevezed, házasok vagytok?

2021. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem, de tegyük fel,hogy összeházasodnánk a babba születéséig.
2021. febr. 13. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapsz 10 milliót ÉS NEM KÖLTÖD EL, akkor nem adósodtál el. Ott van a pénz nálad, de bármikor visszaadhatod.

Ha elköltöd hülyeségre, akkor marad rajtad 10millió adósság, ami elég combos.


Ha van annyi önuralmatok, hogy felveszitek és NEM KÖLTITEK EL, hanem berakjátok állampapírba, akkor évi 400ezret nyertek a kamaton. Ha jön a 2. baba, akkor meg egy összegben még 2-3 milliót.


Ha égetné a zsebeteket a pénz, akkor inkább ne vegyétek fel.

2021. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megéri igen
2021. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%

"Nem keresünk jól egyáltalán, de azért kijövünk köszönhetően annak, hogy nincs semmi adósságunk"


Nem csak a babavárót, de a gyerekvállalást is el kellene felejteni szerintem

2021. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!