Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működ a hitelkártya?

Hogy működ a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Az otp honlapján megnéztem, hogy hogyan működik a hitelkártya és, azt megértettem belőle hogy amit 30 nap alatt költöttem van rá 15 napom hogy visszafizessem, és akkor nem számolnak rá fel kamatot, de ha nem fizetem vissza a tartozást 15 napon belül, akkor kamatot számolnak fel. De 2 kérdésemre nem találtam választ.

Az egyik az lenne hogy pl. 500ezer forint a hitelkeretem, és költök a keretből mondjuk 50ezer forintot, és lemegy 450ezer forintra az egyenlegem. Ha visszafizetem a tartozást, akkor visszatöltődik 500ezer forintra az egyenleg, vagy marad 450ezren,és addig tudom csak használni a kártyát amíg el nem fogy az 500ezer?


A másik kérdés az lenne, hogy ha az adott hónapban egyáltalán nem használom a kárytát, akkor kell fizetni valamit?



2021. febr. 18. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

ha visszafizeted akkor a keret visszamegy 500ezerre.


ha abszolút nem használod,és rajta van mind az 500ezer, akkor nem von semmit, mert nincs miután vonjon, hisz költöttél róla

2021. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*hisz NEM költöttél róla


(javítás)

2021. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerinted egyébként van értelme a hitelkárytának? Szerintem ha az ember ésszel használja, és csak annyit költ amennyit vissza tud időben fizetni akkor jó lehet. Kb egy nettó 200-250 ezres fizetésre mekkora hitelkeretet adna a bank? Nyáron végzek a sulival, és kezdek dolgozni, és kb ekkora fizetésre tudok számítani, és elfondolkoztam hogy jó lenne nyitni majd egy hitelkártyát, mert egy kis biztonság érzetet nyújtana hogy van mihez nyúlni, ha kifogynék a pénzből hó végére, vagy bármi váratlan kiadás közbejön.
2021. febr. 18. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem rossz dolog, ha tényleg időben visszatudod fizetni. de ha nem és csak halmozódik, a kamat rengeteget el tud vinni. ésszel használva és nem túllépve az anyagi lehetőségeidet (pl 120 ezres fizu mellett nehéz visszarakosgatni 500ezret), akkor nincs vele gond.
2021. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt érdemes megérteni, hogy ezen a kártyán "nincs" 500.000 Ft. Ez egy hitelkeret, amit tetszőleges mértékben felhasználhatsz. Ha -50.000-en állsz és visszafizeted, akár az 500.000-at is elköltheted róla, de nem 450.000-en fogsz állni, hanem -50.000-en.


Ez egy olyan kártya, amivel nagyon tudatosan kell bánni. Igazán nem azoknak való, akiknek ilyen átmeneti segítségre van szükségük, mert - az előttem válaszolónak nincs igaza - ennek akkor is van költsége, ha valaki nem használja (igaz, nem jelentős). (Zárlati díjnak hívják, kb mint a számlavezetési költség. Aztán lehet díja a tájékoztató sms-nek, vagy annak is, ha az ember megkéri a bankot, hogy vonja le helyette a tartozást - és ennek akkor is borsos ára van, ha csak a 291 Ft-os zárlati díjat fizeti meg az ember helyett így a bank. De ha te átutalod, vagy befizeted, akkor nyilván ennek nincs költsége.)


A hitelkártya akkor jó, ha szeretnénk úgy költeni, hogy közben visszakapunk valamennyi pénzt, illetve, ha viszonylag sokat költünk. Mert azért havonta maximum 2500 Ft-ot lehet gyűjteni, ami azt jelenti, hogy nagyjából havi 230-250 ezres költéssel jön ki a 30.000 Ft. (Bár egyébként akkor is megérheti a kártya, ha csak 20.000 gyűjtünk össze vele.)

Illetve akkor jó, ha rendszeresen vagyunk "csúszásban" pénzügyi szempontból, és segítség lehet a kamatmentesség. De ez csak akkor, ha kellően tudatosak vagyunk és tudjuk tartani a fizetési határidőket. Mert ha a kis csúszás vonatkozik a hitelkártya tartozás megfizetésére is, akkor a hitelkártyának a - kimagaslóan - magas kamata szépen elkezd ketyegni. Illetve ez a kamatmentesség csak a vásárlásokra vonatkozik, kp-t nem ajánlatos felvenni vele (ott a kamat is magasabb és egyből elkezdi felszámolni a bank).


Kérdéseidre a válasz (tömörebben): újra és újra felhasználható, de akkor is van költsége, ha nem használja az ember.

2021. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok, az "előttem válaszoló" az #1-esre vonatkozott, bocsánat, ezek szerint nagyon lassan írtam a válaszom ^^'
2021. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én úgy gondoltam a használatát majd, hogy csak akkor használnám, hogy ha pl. Szeretnék venni egy új ruhát, vagy bármi mást és tudom hogy most nem tudnám megvenni a saját pénzemből, de tudom hogy biztosan vissza tudom fizetni a határidőn belül, mert addigra megjön a fizetés. Szerintem havi 20-30 ezer forintot költenék róla, vags lenne olyan hónap hogy nem is nyúlnék hozzá, mert abban a hónapban nem lenne olyan kiadásom.
2021. febr. 18. 22:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a jó használat és hozzáállás, hogy akkor használod, ha pl új ruhát akarsz venni, amire nincs pénzed. Ahogy nagyon szépen megfogalmazta az 5-ös, a hitelkártyával, hitelkerettel SAJÁT pénzed NEM lesz. Pont emiatt lehet adósságokba belecsúszni, mert azt kell látni, hogyha abban a hónapban nem volt rá pénzed kifizetni, a következő hónapban miért lesz? Az elköltött összeget vissza kell tölteni, így csak eltolod egy hónappal a saját pénzed csökkentését, aztán ismét hozzá kell nyúlnod a hitelhez, mert akkor épp másra nem lesz pénzed és folyamatos mínuszban élsz majd.

Tényleg akkor éri meg, ha ki tudod használni a fizetések után járó visszakapott összegeket, vagyis gyakorlatilag az adott havi fizetésed nem a bankkártyádról, hanem a hitelkártyádról költöd el, majd a végén a fizetésed töltöd vissza a hitelkártyára és nem a fizetéseden felül költesz még, amikor már elfogyott minden filléred.

2021. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!