Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez jogos a bank részéről...

Ez jogos a bank részéről monatórium alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hitelkártyáról van szó.

Pénteken kaptam ezt a levelet a bankomtól miszerint elfogadtam a bank ajánlatát és mostantól 1 évig fizessek a banknak 162978 ft-ot 12 havi részletbe felosztva, de ez nem igaz. Nem kaptam semmit és nem is fogadtam el semmit. Aznap fel is mentem a bankfiókba és azt mondták, hogy ez már egy eldöntött dolog a bank részéről. Azért van ez, hogy az emberek ne 2 évnyi kamatot fizessenek vissza hanem 1 egyett (ami nekem gyanús, miért nem fél évről beszélt miért 1 ről).


Kint felhívtam a központi telefon számot, hogy melyik számlámról fogják ezt vonni , de nem tudott válaszolni rá az ügyintéző. azt mondták, hogy ez majd csak január 18-án lesz beállítva, de szerinte a hitelkártya számlámról lesz levonva.

Most jogos ez a bank részéről? Mert elvileg monatórium van.


Ha nem akkor kihez lehet fordulni?

Más is kapott ilyen levelet?


Itt a levél bizalmas infóktól lecsupaszítva.

[link]



2021. jan. 17. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A hitelkártyára nem vonatkozik a moratórium. A bankhoz fordulhatsz ha nem értesz egyet valamivel, megkéred őket, hogy magyarázzák el. Ha továbbra sem értesz egyet, akkor írsz nekik panaszt, ha a válasszal nem értesz egyet, akkor írsz az mnb-nek.
2021. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A moratórium csak a 2020 március 19 előtt felvett hitelekre vonatkozik.


Ha ezután mentél mínuszba, arra nem vonatkozik a moratórium.

2021. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-esnek

Március 19- előtt lettem minuszba. Utána nem.


Nekem eleve a megfogalmazás furcsa. Úgy van megfogalmazva, mintha ÉN kértem volna ezt a lehetőséget.

2021. jan. 17. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos. Mivel fix havi törlesztésű futamideje értelemszerűen nincs egy hitelkártya tartozásnak, ezért az MNB elvárása az volt, hogy egyenlő részletekben kelljen kifizetni a moratórium alatt felhalmozott tartozásokat.

Ahogy pl. egy lakáshitelnél sincs sok választása valakinek, úgy neked sincs ebben.

Azt nem értették meg sokan, hogy a moratórium nem jótékonykodás. Könnyítés azoknak, akik elveszítették a munkájukat, de erre az időszakra is ugyanúgy kell fizetni, kamatostól. A fekete leves akkor indul, amikor az emberekben ez szépen lassan tudatosul. Pedig elég fekete-fehéren le volt írva. Benned most tudatosult.

Én is azt javaslom, hogy ülj addig a bankban amíg teljes egészében meg nem érted, hogy miért alakult ez így.

2021. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Január 20-ka van a bank nem állított be semmit (még). Nekem az jön le szövegből hogy:

- nekem kell online (telefon, bankfiók) elindítanom ezt az ügyet és ha nem csinálok semmit 2 hónapig akkor mindent vissza rak a hitelkártyára +tartózásként amit a monatórium után kell kifizetnem. Jól értelmezem?

2021. jan. 20. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a képen azt látom, hogy a fizetendő törlesztőrészlet 0 Ft. Egyébként ha nem szeretnél élni vele, akkor be fogod tudni fizetni egy összegben, azt sosem tiltja meg a bank, csak lehet erre még nincsenek kidolgozva a részletszabályok.


Illetve... lehet ez ilyen alap sablon részletfizetési megállapodáshoz kapcsolódó üzenet (amit egyébként is lehet kérni hitelkártyákhoz), szóval nem venném készpénznek, hogy ha nem fizeted meg, akkor felmondják. Szerintem ez inkább csak egy tájékoztatás, hogy vették, hogy éltél a moratóriummal, és az eddigiek alapján erre számíthatsz majd, ha vége.

2021. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!