Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki mit tud az alábbi hitelkárt...

Ki mit tud az alábbi hitelkártyákról? Melyik a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen csinálok egy dokumentumot/elemzést/összehasonlítást, ahol hitelkártyák főbb tulajdonságait gyűjtöm össze. A következő kérdésekben, a bankok weboldaláról letöltött dokumentumokban nem mindenhol találtam egyértelmű információt, így ide jöttem. Aki tud segíteni, annak nagyon megköszönném. :)


Az alábbi hitelkártya típusokról kéne információ:

- OneCard Standard (Raiffeisen)

- MKB Easy Card

- Erste MAX

- Mastercard Kék (Unicredit)

- OTP Bonus

- Takarék Hitelkártya (Takarékbank)


A kérdések:

- Mennyibe kerül az adott hitelkártyához tartozó számla havi díja?

- Mennyibe kerül az adott hitelkártya havi díja?


Továbbá egy általános felmérő kérdésként az, hogyha jártas vagy a hitelkártyák világában, akkor szerinted melyik a "legmegérősebb" és miért? :)


Segítséged nagyon-nagyon köszönöm!

További szép hétvégét! :)



2021. febr. 21. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az OTP-jét ismerem, mert nekem olyan van.

291 Ft a számla díja havonta, ezen felül nincs a kártyának plusz havi költsége. Van egy évi 4340 Ft-os kártyadíja (ez az első évben levásárolható, tehát nulla forint). Ha havival szeretnél számolni, akkor ez osztva 12-vel, de szerintem a kártyának máshol sincs havi plusz költsége. (?)


Nem tudom, melyik a "legmegérősebb", mert nem csináltam összehasonlítást. Amire érdemes figyelni, hogy a legtöbbnek van havi és évi meghatározott limitje (ami fölött nem már nem jár több visszatérítés), és az sem mindegy, hogy hány százalékot kapunk vissza. (Illetve, hogy mindenhol nyújtja-e, vagy csak meghatározott szolgáltatóknál, vagy célokra.)


Én azért ezt választottam, mert tök jó számlacsomagom van az OTP banknál, szeretem a rendszerüket, a netbankot, ingyen át tudom utalni a saját számlámról a pénzt, szóval én az egyszerűség kedvéért döntöttem emellett, de szeretem egyébként, nincs vele bajom.


(Ezzel havi 2.500-at, évi 30.000-et lehet megspórolni, tehát kb. 22.000 Ft a tiszta nyereség, ha sikerül kihozni a maximumot, nekem megéri.)

2021. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves #1 válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél, ment a zöld kéz. :)

2021. febr. 21. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos dolog, hogy a költségeire, mint a havi számlavezetési díj, éves kártyadíj gondolsz, mivel ezek bizony tételek.


Régen amikor még egy-egy hitelkártyával évente akár több százezer forintot lehetett keresni, akkor ez elenyésző volt.

Most havi 8000 ft már jónak számít a visszatérítésekben. Ebből nem mindegy, hogy havi hány száz forintos díjak jönnek le.



Ma már minden bank erősen korlátozza, hogy havonta mekkora összeg után fizet jóváírást vagy ad pontokat.

Például hiába kapsz te 1 M ft hitelkeretet, de csak havi 200 000 ft-os költésig ad a bank bármit.


A Takarékbank felfüggesztette a hitelkártya értékesítést. Gondolom a járvány miatt. Ők amúgy sem a hitelkártya területén számítanak erősnek.



Nekem Erste Max van.

Havonta 2000-8000 ft között ad pontokat (amit 1-1 arányban be lehet váltani) attól függően, hogy milyen kategóriákban vásárolsz illetve kihasználod a maximum 200 000 ft-os költési alapot. Azon felül már abszolút nem ad pontot.


A számlavezetési díj havonta 320 ft körül van. A kártyadíj pedig 6000 ft körül évente. Fejből pontosan nem tudom, de a hirdetményben keress rá.


Ha nem valami prémium vagy platina hitelkártyát akarsz (és vagy rá jogosult) akkor ennél jobbat szerintem nem nagyon találsz.


Sajnos ma ez már jónak számít.



Az MKB-nál az Easycard mellett van egy ami az állami közműcéggel közösen kibocsátott.

Ha a villany és gázszámlát arról fizeted, akkor elég jelentős havi visszatérítést nyújt illetve más költések után is, csak azok után kevesebbet.

Ha családi házban laksz, ahol mondjuk nagy a gázszámla, elég jó ajánlat. Alacsonyabb rezsi esetén nem biztos, hogy a legjobb, de akkor sem rossz.



Raiffeisen OneCard korábban jó volt, de erősen visszavágták. A részleteivel már nem vagyok naprakész, mert én régen kihúztam a listából éppen emiatt.



Ennyit tudtam segíteni.

Én maradok az Este Max mellett. Nem sok, de ha azt veszem, hogy pusztán annyi a dolgom, hogy a vásárlásnál ezt a kártyát veszem elő a másik helyett és évente így több tízezer forintot kapok, akkor miért válnék meg tőle. A semmire adja a bank végül is.


Az 1. válaszoló leírta, hogy az OTP Bonus esetén mennyi a tiszta nyereség.

Az Erste Maxnál ennél több mint a háromszorosa is lehet, gyors fejszámolással.

96 000 a bevétel. Ez a maximum, ami akkor jön ki, ha minden költésed az általad megjelölt három kategória valamelyikében van. Kb. 10 000-11 000 ft a költség.

Tehát akár évi 85 000 ft pluszban zárhatsz.



Azt is vedd esetleg figyelembe, hogy a postai csekkfizetést, ICSEKK-es fizetést, stb... valamelyik bank esetleg figyelmen kívül hagyja-e. Ilyen is van.

Mert a legtöbb költés a rezsiből jön össze sok embernél és ha nálad is, közben a bank éppen azt nem számolja, akkor olyat nem éri meg választani.

2021. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon részletes volt! :) Sokat segítettél. Ment is a zöld kéz! ;)

2021. febr. 22. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! Csak kíváncsiságból, majd írd meg, hogy végül melyik mellett döntöttél.


Nekem kb. 5 éve van hitelkártyám. Már akkor sem az aranykorát élte, de azóta sajnos láthatóan sokat romlott az egész piac.

2021. febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Köszi a kérdést, épp mostanában keresek új lehetőséget.

Nekem most Takaréknál van hitelkártyám, melynek nincs havi díja. Pontosan már nem emlékszem, hogy azért mert bankszámlám van, vagy mert két éve ott vettem fel lakáshitelt is. A bankszámla havonta 314Ft. A kártya éves díja 5129, dombornyomott mastercard. A visszatérítés havonta 4eFt, mindegy mekkora hitelkereted van, nekem a legkisebb 200eFt és többszőr töltöm vissza havonta. Nincs kizárás a költési kategóriában mindenre adják az 1%-ot. Az internetes felületük a hitelkártya részlegen már több mint egy éve nem működik, az aktuális egyenleget telefonon lehet lekérdezni és a panaszkezelés valami borzalom. Mondjuk emiatt kezdtem el rögzíteni telón minden költésemet, szóval, akár hálás is lehetnék nekik, hogy pénzügyileg tudatosabbá tettek. Levélben szinte mindegy mennyi kérdést írok, kiválasztanak párat megfogalmazzák egy bekezdésben és válaszolnak két oldalon, melynek nagyrésze sajnálkozás. Az eddigiekhez képest nagyon át kell nézni mit rejtenek a sorok közé, mert vagy a rendszer a „téves” vagy pusztán próbálkoznak. Ennek ellenére egy panasz után jóváírják az egyébként is alaptalan költséget. Viszont küldenek csekket, aminek befizetéséhez keresek most másik hitelkártyát.

Korábban Erste max volt. Az nem volt rossz, mert átlátható volt a felület és a számlakivonat is. Például volt göngyölített egyenleg is feltüntetve meg hogy mennyi erste forintot kaptál a vásárlás után. Meghatározhattad mikor akarod visszaváltani az erste forintot. Itt mindenre volt 1% visszatérítés, a kiemelt kategóriára meg 3% így gyorsan összejött, viszont csak fél évente lehetett kategóriát váltani és csak 200eFt költésig volt visszatérítés. Mondjuk itt is csak ekkora volt a hitelkeretem, lehet azért. Zárlati díj havonta 298Ft volt, a kártyadíjat nem találtam meg a bankszámla 0 volt, mikor oda kértem a fizetést, utána 820Ft.

Ezt megelőzően Cib hitelkártyám volt, mert ott volt 0forintos bankszámla, mondjuk már több mit három éve. Az elején bepróbálkoztak hitelfedezeti díjjal, de sikerült lemondanom ezt a „szolgáltatást”, amit pontosan nem tudom mi volt, de a szerződéskötéskor átsiklottam felette. Még tartott az első év és az ott vezetett számlámra kértem a fizetésem addig nem volt havidíj, utána 250 volt. 1% volt a visszatérítés és negyedévente lehetett egy kategóriát választani, ahol +2%-ot adtak. Itt csak az zavart, hogy gyorsan eltelt az egy év, meg hogy negyedévente volt a kifizetés.

Sajnos a fénykorról csak hallomásból tudok, akkor még nem voltak pénzügyeim.

Igazából azért használok hitelkártyát, hogy a napi pénzköltés elkülönüljön a bankszámlától, meg azért, hogy ne nekem kelljen már fizetnem, hogy más használhatja a pénzem.

Most a Cetelem felé fordult a figyelmem, mert nem kell hozzá bankszámla, a havidíj 269Ft a kártya éves díja pedig 3090Ft a visszatérített összeg a hitelkeret 1%-a és elvileg nincs kizárva költéskategória. Viszont kicsit elbizonytalanított az ügyfélszolgálat, mert van egy 259Ft-os havi díj a postai befizetés díja címszóval és nem tudta megmondani ez pontosan mit is jelent.

Számomra az a legjobb hitelkártya, ami legalább 1% visszatérítést ad és nincs kizárva költési kategória, mert ott kis pénzmozgatással hozzá lehet jutni a teljes összeghez.

Remélem tudtam segíteni és azt is hogy jelzed mi lesz az összehasonlításod eredménye.

2021. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!