Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire számíthatok ebben az...

Mire számíthatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szlovákiai vagyok, szlovák banknál van számlám, tudom, hogy ehhez nem tudok tapasztalatból hozzászólni, de talán tÖrtént már veletek is hasonló eset és kíváncsi lennék mi lett a vége.


Bankautomatán keresztül szokok pénzt rakni a számlámra, gyakorlatilag heti szinten. Már volt olyan eset, hogy egy bankjegy meg volt gyűrődve ezért azt vissza dobta, simán ki vettem kiegyenesítettem, vissza és el fogadta. Ma is ez az eset történhetett, azonban meg sem próbálta számolni a pénzt, kinyílt a kis ajtó majd egyből be csukódott ezt játszotta kb 5x majd kiírta, hogy sajnos nem sikerült kivennem időben a pénzt, menjek be személyesen a bankba, vagy hívjkam a megadott telefonszámok egyikét. Namost normáls esetben ez a kis ajtó nyitva van, most viszont ki be nyílt nem tudtam benyúlni a pénzemért (egyébként erre semmi utaló jelet nem írt ki a gép, csak annyit, hogy jelenleg dolgozik és számolja a pénzt. Bementem, nagyon kedvesek voltak, egyből csináltak is egy reklamációt, ebbe bele kellett írni, hogy mennyi pénzt szerettem volna be tenni, milyen bankjegyből mennyit akartam be tenni stb. Jegyezték, hogy hogy történt az eset, egy másolat maradt néáluk egyet kaptam én, aláírva mindkettő. Az ügyintéző szerint vissza kapom majd a pénzt, majd értesítenek először internetbankingon keresztül, valamint ha valami gond lenne majd ő személyesen fog felhívni. Tehát a bankban tájékoztatva lettem mindenről. Viszont el felejtettem rákérdezni, hogy miként tudom bizonyítani a betenni kívánt összeget? A gép nem számolta meg, csak hibát dobott ki majd nem adta vissza. 215€ összegről van szó, viszont mivel bizonyítom? Nyilván nem fog a bank csak úgy adni pénzt, mert valaki mondott egy összeget.

Sajnos nem tudom, hogy működik ez. Lehetséges, hogy ezt a pénzt az automata félre rakja valahova, és majd kiürítéskor ellenőrzik, hogy valóban annyi van ott amit én mondtam? Esetkleg felhasználnak kamerafelvételeket?



2021. márc. 5. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell bizonyítanod, komoly algoritmusokkal működnek ezek a gépek. Egyrészt van kamerafelvétel az ATM-ben is, illetve folyamatosan számolja a bent lévő összeget.
2021. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!