Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyi diákhitelt hogy fogok...

Ennyi diákhitelt hogy fogok tudni visszafizetni?

Figyelt kérdés

Utolsó éves egyetemista vagyok és sajnos összegyűlt a végére 5 millió ft diákhitelem. Közgazdásznak tanultam,van már egy elég jó állásom egy jó multinál,de még nem fogok most annyira sokat keresni frissdiplomásként. (Most gyakornok vagyok a suli mellett,így nagyon keveset keresek)

Sajnos az egyik szülőm nem él már,csak anyukám,aki egyáltalán nem tudott segíteni anyagilag.

Így az albérletet(más városban van az egyetem)ételt,mindent nekem kell állnom magamnak.

Végig dolgoztam/dolgozok egyetem mellett,de max mindig 20 órát tudtam az órák miatt(elég sok volt/van). Így nagyon max az albérlet árát tudtam megkeresni,de a rezsi már nem fért bele+kaja stb.

Miszáj volt végig szabad diákhitelt felvennem+önköltséges is vagyok.

Így jött ki ez az 5millió.

Akinek van már diákhitele,hasonló összegben,hogyan fizette vissza? És mennyi idő alatt?

23L



2021. márc. 12. 09:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Van 4 esemény, amire eltörlik:

- Szülsz 3 gyereket

- Eléred a nyugdíjkorhatárt

- Meghalsz

- Rokkant leszel

Ezek közül lehet választani. Visszafizetni kb soha nem fogod, mert többet kamatozik, mint a törlesztés.

2021. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Közgazdászként ezt ki kéne tudni számolni :)
2021. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon fontos, és lényeges, hogy ne csak a kötelező havi részletet fizesd, hanem afelett. Ha közgazdász vagy, akkor ki tudod számolni, mint ahogy én is, hogy mennyit kell fizetnem pluszban évente, hogy ne növekedjen a tartozásom az 1. törlesztési év végére, hanem legalább ugyanannyi maradjon.


Ezt hívják előtörlesztésnek, ami díjtalan, bármikor, bármennyit lehet, akár rendszeresen, akár alkalmanként. És ami nagyon fontos, az előtörlesztést a tőketartozásból vonják, tehát jóval többet "ér", mint a sima törlesztő.


Én közel nem vettem fel ennyit, "csak" 4 félévre, összesen 600 ezer forintot, 2004-2005-ben. 2008-ban kellett elkezdenem törleszteni, 2018-ra fizettem vissza még így is, igaz, 3 év kimaradt, mert szültem, és a gyed-gyes időszakában nem kell törleszteni, a kamatot pedig átvállalja az állam. De még így is fizettem havi 2000 ft-ot, mert akkor nagyon szarul álltunk.


Havonta figyeltem a diákhitel direkt oldalt, hogyan állok.

2021. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Én 300.000 kamatmentest 4 évig törlesztettem. 5.000.000 2 felé (a DH1 és DH2 külön van, így duplát fogsz fizetni) 33 év lesz, plusz kamat, ezt hagy ne számoljam ki, de minimum 33 évig fogod fizetni, ha nem tolsz bele egy nagyobb összeget, ha pénz áll a házhoz.
2021. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha elvégzed az egyetemet, akkor sokkal többet fogsz keresni, amiből már futni fogja a diákhitel törlesztő részletére.
2021. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
#5 papíron igen... De most egyszerűen nincs munka. Semmi. Abszolút semmi, még takarítás se, nem hogy jól fizető diplomás munka.
2021. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

"Visszafizetni kb soha nem fogod, mert többet kamatozik, mint a törlesztés."



Hülyeséget ne írjunk már. Jelenleg ha havi 8300-nal többet fizet akkor csökken folyamatosan. Azért az nem egy nagy összeg, pláne hogy még a kötelező törlesztő is több ennél.

És ez is csak akkor ha a teljes 5 millió DH1-es, amit kétlek!

Ha van benne DH2 (tandíj) akkor még inkább csökken, vagyis még kevesebb havi törlesztő is csökkent mert a DH2 az 0%-os.



Az persze igaz, hogy a legegyszerűbb ha szülsz 3 gyereket és akkor eltorlik, úgy látom nő a kérdező, így megteheti. De már 2 gyerek esetén is 50%.

De ha nem akarsz gyereket akkor sincs gond, simán ki lehet fizetni.

2021. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értem, minek mentek nappalira tanulni, ha szegények vagytok? Miért nem gondoltok erre előre?


Nekem sem tudott senki segíteni, magamnak kellett megélnem egy albérleti szobában és pont ezért csak levelezőn végeztem el a közgázt. Igen, nagyon sz*r volt, nagyon nehéz, sokat nélkülöztem és egy rosszabb időszak miatt a végére nekem is lett 600 ezer forint diákhitelem, de azt azért gyorsan letudtam utána.


Levelező mellett viszont heti 40 órában tudtam dolgozni, néha könyörögni kellett ugyan az anyagiakra hivatkozva, hadd ne kelljen bemennem egy-egy kötelező órára, ha ütközött a munkába lészen plusz feladatot vállaltam érte, de nem is halmoztam fel ennyi tartozást.


El kellene fogadni, hogy a nappali egyetemet nem azoknak találták ki, akik szegények.

2021. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a 8-as, bár ezzel nem sokat segítünk szerencsétlen válaszolónak.

Én is csak az első 4 félévre vettem fel, de tanultam, mint állat, hogy a legmagasabb ösztöndíjat kapjam, vállaltam demonstrátori állást, utolsó évben meg rendes 8 órás melóm volt, a főnökkel megegyeztem, hogy a katalógus órákra eljártam munkaidőben csúsztatással, ahogy összejött 8 óra, kiírtam egy nap szabit. Igaz, így az összes szabim elment, de hát ez van annak, aki szegénynek születik.

2021. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

#8: de hát pont ezen segít a diakhitel. A közgazdász állás és egy végzettség nélkül betölthető állás fizetése között bőven van annyi különbség amiből lazán kijon a DH törlesztés.


Vicc kamata van és a DH esetén soknak tűnő 5 millió is egy vicc összeg egy későbbi lakáshitelhez képest.

És igazából csak a kamat a költsége, ami nem sok. A tőke része olyan dolog hogy mindenki egyéni problémája, hogy suli mellett gürizik vagy suli után a jó fizubol visszafizeti.

2021. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!