Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyi diákhitelt visszafizetni?

Ennyi diákhitelt visszafizetni?

Figyelt kérdés

Pontosan 2 millió ft diákhitelem van.

Önköltségesen tanulok,egy félévet fizettem diákhitelból,utána anyukám fizette.

Viszont a többi az szabad felhasználású sajnos. Gyakornokként dolgozom a szakmában egy jó cégnél,de így suli mellett heti 20 órában nem keresek sokat,ezért muszáj volt felvennem,mert nem tudtam volna máskülönben megélni. Amya ebben már nem tudott segíteni.

Még 1 évem van az egyetemen, sajnos muszáj lesz akkor is felvennem valamennyit,kb 2,5 millió tartozásom lesz mire végzek. :/ vissza lehet ezt fizetni szerintetek? Anya azt mondta megpróbál majd segíteni.

Igazából elmehettem volna pincérkedni valami belvárosi helyre vagy ilyesmi,ott többet kerestem volna. De nekem fontos volt hogy a vazdasági szakmámban legyen tapasztalatom.

Elcsesztem?:(

21L



2020. ápr. 27. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Van aki 30-40 milliós hitelt vesz fel, 2,5 milliót vissza lehet fizetni szépen folyamatosan.

Attól függ persze milyen munkád lesz. 200ezres fizetésből is lehet törleszteni, de 3-400ezerből nyilván könnyebb.


Mivel nő vagy, így gyerekszülésnél még talán el is fognak engedni belőle valamennyit.

2020. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem cseszted el. Gondolom abban akarsz dolgozni, amit most is csinálsz és nyilván akkor már többet fogsz kapni mint egy pincér.


Ellenkező esetben, ha pincérnek mentél volna, akkor meg ugye a 22-es csapdája lenne, hogy mivel nincs gyakorlatod, nem vesznek fel.


Én inkább tekintenék befektetésként erre a lépésre, mint valami rossz döntésre. Így azzal foglalkozhatsz, amivel akartál és nem kísér életed végéig, hogy te gazdasági vonalon akartál dolgozni.

2020. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Vissza lehet. Szerencsére ez nem olyan mint egy bankhitel, annyit fizetsz amennyit tudsz. Ha lesz akkora fizetésed, fizethetsz a minimumnál 5-6x többet és hamar letudod, de ha soha nem fogsz ennyit keresni, elhúzhatod a nyugdíjig is, akkor pedig eltörlik.
2020. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én diploma után nyáron kimentem Angliába dolgozni mezőgazdasági idénymunkásnak mindössze 2 hónapra. Ezzel megkerestem szűk 1,5 millió forintot, amit egyből beletörlesztettem a diákhitelembe, ami így majdnem el is fogyott. Én is gazdasági szakon végeztem.


Amúgy még az is a trükkje, hogy a meló első éveiben ugyanannyit költs majd havonta, mint most diákként. Egy darabig ne kezdj el nagyobb lábon élni, amikor dolgozni kezdesz, mint ahogy most élsz. A különbözetet pedig fizesd bele a hiteledbe.


Itt van még egy pár jó írás neked:

[link]

[link]

2020. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Én diploma után nyáron kimentem Angliába dolgozni mezőgazdasági idénymunkásnak mindössze 2 hónapra. "


Ügyes vagy, gratulálok! Megkérdezhetem, hogy magyar céggel, hirdetésre mentél ki vagy magadnak kerested?

2020. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ó, hát szülsz három gyereket és levan a gond:

"18/A. § (1) A hitelfelvevő nő második gyermeke megszületése vagy örökbefogadása esetén a fennálló hallgatói hiteltartozása ötven százalékának megfelelő összegű, harmadik vagy további gyermeke megszületése vagy örökbefogadása esetén a fennálló tartozása száz százalékának megfelelő összegű vissza nem térítendő állami támogatásban (a továbbiakban: gyermektámogatás) részesül"


Na de komolyra fordítva. Szerintem a gazdasági téren szerzett gyakorlatoddal többre mész. Ha sikerül a suli után normális helyen elhelyezkedned akkor gazdasági diplomával és némi gyakorlattal kezdőként is szép fizetésed lehet amiből csak idő kérdése az összeg visszatörlesztése. 2,5 millió forint nem olyan nagy pénz ha hosszútávon gondolkodsz.

2020. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem teljesen tiszta, amit írtál.

Van tehát 1-es és 2-es hiteled is? Mert ha igen, akkor nem sorban fizeted a 2,5 millát, hanem párhuzamosan a tandíjat és a szabad felhasználásút, utóbbi ugye kamatozik is.

(Én ezért fizettem tandíjat is 1-esből, az ügyintézö hülyének nézett, hogy nem kell az állami kamatmentesség, de inkább ez, mint két törlesztő egyszerre...)


A szabad felhasználásúnál, ha nem csinálsz előtörlesztést, akkor az első kb két évben szinte egyáltalán nem fog csökkenni a tartozásod a kamatok miatt. Utána, ha már nem minimálbér alapján fizeted, azért jobb lesz.

2020. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
sztem is jobb gyakornokként ott dolgozni. Ha nem dolgoznál nem lenne tapasztalatod és rohadt nehéz lenne elhelyezkedni diploma után. Diakhitelről meg mint amit az 1. mond. Sokan vannak akik ennél többel tartoznak és lassacskán fizetik.
2020. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem cseszted el.

Nekem is van diákhitelem, a szabad felhasználású. Szüleim nem tudtak fősuli alatt támogatni, így ebből fizettem a kolit meg a kajámat minden hónapban.

Pár éve végeztem, és sikerült szakmában elhelyezkedni, egész korrekt fizuért. Rendesen törlesztem, és látom a végét :)

Úgy vágtam bele, hogy fősuli előtt lett egy munkám amit ott kellett hagynom a nappali tagozat miatt.

2020. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Igen ,van szabad és kötött hitelem is.

Kötöttből “csak “egy félévnyi, 250000 ft. A többi a szabad.

2020. ápr. 27. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!