Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi hitelt átvinni...

Külföldi hitelt átvinni magyar bankba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék ingatlant venni Magyarországon (külföldön élek). Most mindent nagyon feltételes módban írok, mert még pár év mire ez megvalósulhat.

A lényeg, ha kapnék hitelt arra hogy lakást vásároljak Magyarországon, és haza szeretnék költözni, van lehetőség arra hogy a hitelt áthelyezzem magyar bankba? Van valakinek tapasztalata ebben? Természetesen abból kiindulva, hogy az itteni bank beleegyezik.


Kérlek mellőzzétek a “ne gyere haza” kommenteket. Biztosan van erre is fórum, ennek nem itt a helye 😊


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. márc. 12. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Hitelkivaltasra veszel fel itthon egy uj hitelt, abbol kifizeted az elozot.

Bar hogy erre mi szukseg, miert ne fizetned ugyanazt a hitelt, amit addig is, azt nem feltetlenul latom. (Hacsak nem az arfolyamvaltozast szeretned kivaltani, de ez nem egyertelmu, hogy megeri-e, nagyban fugg a ket hitel pontos kamataitol.)

2021. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy alapból magyar banktól vegyél fel hitelt, ha egyébként is ez a terved? Külföldi hiteleket szerintem nehezebb kiváltani. Lehetséges persze elméletben, de a bankok módosíthatják a szabályaikat erre vonatkozóan, és ha amikor szeretnéd kiváltani, épp nincs erre lehetőség, de te már forintban kapod a - kevesebb - fizetésed, és gyengül a forint, az jelenthet némi nehézséget... vagy nem tudom, mik a terveid későbbre a hazaköltözéssel.
2021. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, amit a második válaszoló írt. Azért nem szeretném az eredeti hitelt fizetni, mert nem tudom mennyire rugalmasak abban hogy mennyit törlesztek. Míg az itteni fizetésből tudnám törleszteni azt az összeget, a magyar fizetésből ami akár a felére is csökkenhet már nem menne. Ezért egyszerűbbnek látom átvinni a kölcsönt.


Az sem rossz ötlet hogy magyar banktól veszem fel, bár nem tudom hogy lehetséges-e, ha külföldön van munkaviszonyom, és közben kevés kapcsolatom a hivatalokkal Magyarországon, hiszen nem ott nőttem fel.

Úgy vélem más a helyzet, ha valaki csak kimegy dolgozni külföldre egy időre és úgy vesz fel otthon hitelt.

2021. márc. 12. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Hogyan fizetnéd a hazai banknak a pénzt, te is írtad, hogy nem tudnád!

A hazai bankok rugalmasak a nem fizetőkkel szemben :)))))))))))))), ezen majdnem besz444rtam!

2021. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem innen mentél ki (kettes vagyok), úgy tényleg más a helyzet, mert szerintem kérnek állandó magyar lakcímet. Mondjuk nem biztos, hogy mindegyik.
2021. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4es, szerintem te teljesen félreértetted amit írtam.
2021. márc. 12. 22:33
 7/9 A kérdező kommentje:

Leegyszerűsítem, hogy megértsd.

Vennék fel kölcsönt egy külföldi bankban ingatlanra Magyarországon, természetesen nem luxus kategóriában, amit a külföldi fizetésemből tudok törleszteni, tegyük fel havi 300 ezret. Ha hazaköltözök, és meghagynám az itteni bankban a hitelt, valószínűleg nehézkesen tudnám törleszteni a 300 ezret, és nem tudom hogy mennyire rugalmasak abban, hogy csökkentsék a havi törlesztést, abból kifolyólag hogy otthon mennyi lenne a havi jövedelmem.

Attól, mert nem lenne annyi fizetésem mint külföldön, természetesen tudnám fizetni a hitelt, csak nem annyit mint itt... ez tényleg nem annyira bonyolult.

2021. márc. 12. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg, pontosan értettem amire gondoltál, ezért is kacagtam akkorát!


A hazai bankokról és a rugalmasságról ennyit mondanék, hogy vettem fel hitelt, 3 hónapig mindig időben fizettem, majd gondoltak egyet és megemelték a kamatot +9,8% és a fizetendő havi összeget, de mivel nagyon rugalmasak adtak 5 napot az elállásra és a teljes hitelem egy összegben való visszafizetésére, sőt olyan nagylelkűek voltak, hogy a kérésemre akár futamidőmet is megnövelték volna és maradhatott volna a havim ugyan az.

2021. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%

"Áthozni" nem tudod a külföldön felvett hitelt. De ha megfelelsz a hitelképességi elvárásoknak (életkorod, jövedelmed, már egy ideje stabil munkahelyed stb) akkor kaphatsz olyan hitelt, amivel ki tudod fizetni a külföldi bankot.

De nem lesz egyszerű a történet. Külföldi bank (nem tudom, melyik országban élsz) nem nagyon fog adni magyar ingatlan megvásárlására hitelt, maximum valamiféle személyi kölcsönt, amihez nem kell ingatlanfedezet, az meg nem lesz olcsó... Itthon viszont külföldi jövedelemre nem szívesen hiteleznek a bankok, így az sem tűnik járható útnak, hogy itthon vegyél fel hitelt, de ez azért függ attól, hogy melyik országban élsz, ki a munkáltatód stb...

Esetleg járható lehet, hogy hazaköltözöl, munkát vállalsz és egy ideig bérelsz egy lakást, aztán amikor már hitelképessé válsz a hazai bankok számára, akkor veszel ingatlant.

2021. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!