Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi szempontból megengedett-e...

Jogi szempontból megengedett-e, hogy távmunkában dolgozzak Magyarországra külföldi tartózkodással ?(a munka minden részlete elvégezhető így, interneten és telefonon keresztül).

Figyelt kérdés
Szóval, mintha home-office-os, távmunkás lennék. Viszont,tartósan külföldön tartózkodom, onnan végzem a munkát. Persze állandó magyar lakcímem van, de többnyire nem ott vagyok.

2021. febr. 25. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegtelen a munkavégzés tekintetében ha értesz ahhoz amit csinálsz és olyan munka ami megy otthonról is pl. nem fogorvos vagy.
2021. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkaszerződés függő.
2021. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Éppen az a kérdésem, hogy "távmunkás" munkaszerződéssel rendben van? Tulajdonképpen, akkor mindegy, hogy honnan végzem, nem?
2021. febr. 25. 23:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Csehországban dolgozom, és hiába home office, csak ott lehet végezni a munkát, ahova a home office szerződés alapján be vagyok jelentve...nyilván ezt országon belül senki nem csekkolja. Vizont a vpn elvileg bejelez ha Magyarprszágról dolgoznék. Plusz hosszú távon nem lehet, mert sokszor egyszerűbb bizonyos dolgokat az irodában megbeszélni. Illetve adózási vonzata is van hosszú távon. Magyarul ha én Csehországban dolgozom, ott fizetek adót, ott van TB-m, bármi történik velem Magyarországon, senki sem fogja állni.
2021. febr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én régebben csináltam ilyet, két külföldi ország között dolgoztam igy, csak be kellett raknom egy umbrella companyt saját magam meg a munkaadó közé.
2021. febr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Adozas miatt nem olyan egyszeru kerdes. Elvileg nem lehet, de persze a gyakorlat mas.
2021. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4.-es, éppen azért kérdezem, mert meg szeretném beszélni, és úgy írni a munkaszerződést. Természetesen oda adozok, "ahol" dolgozom, azaz Magyarországon.

Tehát, az a kérdésem, hogy távmunka- munkaszerződésnél, tulajdonképpen mindegy, hogy honnan valósul meg a munka,nem?

2021. febr. 26. 08:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez van beleírva a szerződésbe, akkor mindegy. De alapesetben beleírják, hogy hol van az alternatív munkahelyed.
2021. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, a munkavégzés helye meghatározott.


"Természetesen oda adozok, "ahol" dolgozom, azaz Magyarországon." - és ez teljesen jogellenes, ezért sem mindegy, hol vagy. A munkavégzés helye ebben az esetben külföld, könnyen lehet hogy ott kell adót és járulékot fizetned. Ha a cég mindent jogszerűen akar csinálni, ez neki irgalmatlan macera és plusz kiadás.

2021. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Oda adózol, ahol bejelentett lakhelyed vagy székhelyed van.
2021. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!