Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha halálesetkor öröklök egy...

Ha halálesetkor öröklök egy családi házat de nem küldenek róla papírt postán akkor mi a teendô?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen papírra gondolsz? Hagyatéki végzésre?
2021. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hívják az olyat én úgy hívom értesítô.
2021. márc. 23. 15:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha pénzt öröklök akkor kapok papírt amire rá van írva egy számla és azt az OTP-be bemutatva kifizetik?
2021. márc. 23. 15:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha öröklök valamit de nem küldenek róla értesítôfélét akkor nekem kell bemennem valahová, de hová?
2021. márc. 23. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez messze sem így működik. Hívd fel az ügyben eljáró közjegyzőt, hogy mi a helyzet az ügyeddel.
2021. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés: biztos, hogy örökös vagy? Biztosan örökölsz belőle?


Egyébként az örökhagyó lakhelye szerinti ügyeletes közjegyzőt kell megkeresned!

2021. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha örökös vagy, akkor nem kell megkeresned senkit, mert a hagyatéki eljárás megkezdéséről értesítenek postai úton. Ez azonban csak azután történik meg, hogy a jegyző felvette a hagyatéki leltárt, amiben pl. az ingatlanok értékére szakértőnek kell becslést adnia. Ha elkészült a leltár, még utána fut le a hagyatéki eljárás, amelynek eredményéről szintén értesítenek, és ha nem fellebbezi meg senki, na akkor kezdheted a te örökséged használni. A jelenlegi helyzetben ez a folyamat simán lehet egy év is (persze eset függő), szóval nem kell kapkodnod.
2021. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!