Igaz az hogy haláleseti (90napon belül) biztositásra vonatkozo karigenymegtéritést elutasitja a biztosito?

Figyelt kérdés

Lehet értelmetlen kérdést irtam le,de leirom ide is részleteseben

Elhunyt a bátyjám,aki az OTPnél kölcsönt vett fel,biztositást kötött,ám 90napon belül meghalt,igy mivel én vagyok az egyetlen örökös rám maradt ez a hitel..a kérdésem az lenne hogy valoban létezik ilyen? Én Önkormányzatnál dolgozom,mint közmunkás,havi 60.000 forintért,amiböl 30.000ft ot levon Berki és Társai(más ügy miatt) igy kézhez kapok havonta 30.000ot. Van egy lakásom amit örököltem a szüleimtöl(de annak már csak a 25%a az enyém)és a házon jelenleg per folyik,ugy adta el anno a testvérem a házat(osztatlan közös tul) hogy én nem kaptam elövásárlási papirt,(mindegy ez más ügy)..

igazábol a másik kérdésem annyi lenne hogy mivel jelenleg igy állok anyagilag mire számitsak? lassan 60 éves leszek egyébbként.Hétfön látogatok el a Groupamaba .



2018. júl. 6. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos lehetseges ilyen igen, van x ido turelmi ido, amig a biztosito nem fizet
2018. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szuper jó....
2018. júl. 7. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajna biztosításnál van türelmi idő és ha ezen belül hal meg a biztosított akkor tényleg nem fizet. De ha csak ez az örökséged akkor erről le is mondhatsz illetve mást is örökölték akkor annak értékéig vagy köteles jótállni ebben az esetben. Tehát ha pénzt vagy ingatlant is örököltél akkor azt vihetik de az afeletti adósságot nem fogod örökölni... Szerintem.
2018. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!