Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az létezik, hogy minél hosszab...

Az létezik, hogy minél hosszabb a futamidő, annál jobb a THM? Miért?

Figyelt kérdés

Most veszek lízingre járművet és az értékesítő azt mondja, hogy minél hosszabb a futamidő, annál jobb THM-mel kérhető a kölcsön. Én nem értek ehhez, de számomra nem tűnik logikusnak, hogy 7 éves futamidőre kevesebb a kamat, mint 4-re, mivel 7 év alatt a kumulált infláció sokkal több, mint 4 év alatt, illetve a banknak is gondolom több a rizikó, ha hosszabb a futamidő.


Valaki elmagyarázza, hogy itt mi az igazság és miért?



2021. márc. 29. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A THM az közelítőleg az effektív kamata a hitelnek. Figyelembe veszi a folyósításkor felmerülő egyszeri költségeket (folyósítási díj, vagy szerződéskötési jutalék, és egyéb hasonlók), és e költségeket “szétteríti” a hitel teljes futamidejére. Ha ezek a díjak futamidőtől függetlenül fixek, és viszonylag nagy összegek akkor kijöhet úgy a matek hogy hosszabb futamidőre kisebb THM jön ki akkor is ha maga a szerződéses kamatláb magasabb kicsit.
2021. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen esetben hosszabb ideig fizetjük a kamatokat, van olyan bank, aki kisebb kamatot alkalmaz hosszabb futamidőnél. Ettől függetlenül több lesz, amit visszafizetünk, mert ha pár ezer forinttal kevesebbre jön is ki a havi törlesztő, hosszabb ideig fizetjük azt. Érdemes úgy összehasonlítani az ajánlatokat, hogy nem a százalékot nézzük, hanem csak felszorozzuk a törlesztőrészletet a futamidővel, mert így pontosabb képet kapunk.
2021. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én így akarom, de szerintem az értékesítő nem érti. Vagy csak nem akarja érteni. Nekem az lenne a lényeg, hogy végül minél kevesebb "ingyen" pénzt kelljen a banknak kifizetnem.
2021. márc. 29. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad, lehet nem érti (banknál dolgozom, van ilyen kollégám), lehet több jutalékot kap hosszabb futamidőnél, azt nézd, ami ténylegesen kedvezőbbre jön ki.
2021. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ténylegesen kedvezőbb az az alacsonyabb THM... Azért van kitalálva, hogy összehasonlíthatóak legyenek a hitelek. Ha én lennék az értékesítő, lehet hogy nem erőlködnék, van akit nem lehet lebeszélni arról hogy drágábban adósodjon el...
2021. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Volt egy eredeti ajánlat még decemberről, 30% önrész, 4,8%-kal, ott kb 140 ezerre jött ki a 48 hónapos futamidővel az összeg, amennyivel többet kell fizetnem végül. Mostani "kedvezőbb" ajánlattal (hosszabb futamidővel, ahogy ajánlotta) pedig 220 ezer lett az extra, bruttó vételáron feletti összeg :D Most onnan jövök épp. Ez most valahogy 5,4% lett, és a bank "nem tud kedvezőbb ajánlatot adni". Úgyhogy várok most április 1-ig, mert akkor a kereskedésnek lesz saját, 3% körüli kedvezményes ajánlata. De csak szezonban...
2021. márc. 29. 15:09
 7/7 anonim ***** válasza:

A banknak nem pénz kell, hanem adós. Tehát áldoz egy kicsit a tartós adósért.

Te havonta fizetsz, ő azt rögtön befektető másba, ezért tartósabban vagy bevételi, befektető forrás.

2021. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!