Jelen helyzetben milyen valutában tartanád a megtakarításod?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 12:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

9-es


Tipikus reakció. A Bitcoinba és Ethereumba való BEFEKTETÉS (benne van a nevében is!!!), nem azt jelenti, hogy eladja!!! Azt jelenti, hogy ültetsz egy cseresznyefát, ami az első években kis haszonnal, kevés, esetleg ehetetlen csersznyékkel kecsegtet, viszont 5-10-20 év múlva tudod igazán kihasználni a gyümölcsét! Igen, hazárdjátéknak túnhet, ha nem érted, hogy ami lemegy, az utána fel fog emelkedni, ráadásul sokszor jóval magasabbra. Hazárdjátéknak tűnhet, hogy áll benne a pénzed és ingadozik az ára. De ha megnézel egy Bitcoin vagy egy Ethereum grafikont, akkor láthatod, hogy folyamatos emelkedésről van szó. Ráadásul olyan számokkal, amit semmilyen valuta, sőt a vagyonokat érő arany sem tud utánozni. Azért vagy szkeptikus és "ellenséges", mert nem értesz hozzá. Olyanról mondasz véleményt, amit nem ismersz, amit sosem használtál. Nézz utána mielőtt szerencsejátéknak nevezel valamit. Mert ez egyáltalán nem az!

2021. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

9 es kicsit irigykedik,

A 4 eve vett bitcoinom tudod mennyit hozott az eurohoz kepest :) szuk 25x et. Ezert mondom hogy bitcoinhoz kepest hosszutavon semminek nincs eselye. Nem 30 szazalekokrol beszelek 5 eves tavlatban, hanem 25 os szorzorol :))


Gyerek vagy meg befektetesek teren, tanulj meg aztan max a vegen lesz relevans tudasod es rudsz relevans erveket felhozni

2021. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

11-es vagyok


12-es: Így van! Egyetértek veled! Milyen valutában? CRYPTOVALUTÁBAN!

Nemcsak arról van szó, hogy "nézd már, hogy emelkedik!", hanem arról VAN SZÓ, hogy ez egy decentralizált eszköz, amit nem befolyásol SENKI! Nyilván az USA, mint nagyhatalom néha fellázad ellene, mert nekik sz@rul megy, míg a Bitcoinba, Ethereumba fektetett embereknek pedig jobban megy. Azt kell megismerni, hogy mi minek a következménye és akkor meg lehet érteni, hogy miért van ÉRTELME csak ilyenbe fektetni a megtakarított "kis" vagy nagyobb pénzünket. Aki átlátja, annak nem lesz tovább se szerencsejáték, se gondolkodásra sarkalló kérdés tovább a fejében. De nekünk mindegy, hogy ki hogy látja. Az hoz nekünk hasznot, hogy sokan eladják, ha elkezd esni az ára. Ők a hozzá nem értők. Jó befektető pont ilyenkor vásárol. Ennek is megvan a maga pszichológiája. De jó hír, hogy tanulható. 😂

2021. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

9es nem irigykedik, hanem azt írta, hogy teljesen mindegy, hogy mennyit emelkedett, ha abból egy fillért se látsz. Miért is fontos az, hogy mondjuk 3000%-ot emelkedik valaminek az árfolyama, ha abból egy fillért nem láttál? Lehet, hogy 1 hét múlva esik 80%-ot. Akkor is beírod ide? Minden héten jelzed hogyan alakult a mittudoménmilyen coinod árfolyama? Mi értelme is van ennek ha utána meg azt írod, hogy "5-10-20 év múlva tudod igazán kihasználni a gyümölcsét"? Majd akkor írd be (ha kérdezi valaki), hogy mennyit nyertél/veszítettél rajta, amikor eladtad. Addig mi értelme?

"Folyamatos emelkedés" Mióta is folyamatos ez az emelkedés? 6 hónapja? Húú ez aztán folyamatos... Miközben 5-10-20 évről írsz pár mondattal előtte.

Aki a bit- meg akármilyen coint "befektetés"-nek nevezi, annak fogalma sincs a befektetésről. Aki 6 hónapos emelkedésből levon következtetéseket, hogy mi lesz 5-10 év múlva, annak fogalma sincs a befektetésről. Aki azt írja, hogy ellenséges vagyok, miután leír valamit, aminek nemcsak a kérdéshez nincs semmi köze és nem is kérdezte tőle senki, de még csak nem is befektetés, hanem szerencsejáték, az meg úgy viselkedik, mint egy kisgyerek.

A 13-as hozzászólásából is látszik, hogy fogalma sincs arról, hogy mibe fektet. Leír olyat, hogy "nem befolyásol SENKI!"... Miközben elég volt Musknak egyetlen tweetje ahhoz, hogy jelentősen emelkedjen a bitcoin árfolyama. Vagy elég hogy a 1-2 nagy befektő eladja a saját bitoinjait és rögtön zuhanni kezd az árfolyam.

A bitocinosok érdekes módon meg se mukkantak tavaly év vége előtt, amikor már 3 éve 10ezer dollár körül volt az árfolyam.

Senkit nem érdekel ki mibe fektet vagy milyen szerencsejátékot játszik, de marhára unalmas, hogy bármi is a kérdés, állandóan megjelennek azok, akik tutira megmondják, hogy az ilyen-olyan coin a legjobb befektetés, mert ebből 100milliomos lesz mindenki. Ha nem látsz a jövőbe, akkor mégis mi alapján jelented ki biztosan ezt a hülyeséget? Azért, mert 6 hónapja emelkedik a bitcoin árfolyama?

2021. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

13-as vagyok


Tudod, mit? te abban tartod a pénzedet, amiben akarod. Én több crzptoban és részvényben is benne vagyok, mellesleg GBP-ben kapom a pénzemet. Nem érdekel, hogy a HUF vagy az USD milyen vacak. Jó tanácsot szerettem volna adni, de akinek nem inge, nem veszi magára. Tarsd bármelyik pénznemben, nem fogsz 5%-nál többet kapni évente, ami nem fogja fedezni az inflációt. . Nem havonta, hanem évente. Kiveszed, vagy nem, rád bízom. Majd eljön az idő, amikor te is elkezdesz gondolkodni, hogy "nem hiszem el, hogy nincs jobb megoldás". Van, csak hiába mondjuk, nem akarod meghallani. Igen, a tőzsdee és a cryptokereskedelem az hullámvasút. Érteni kell hozzá, hogy mikor kell beszállni és mikor kell kiszállni belőle, ha RÖVIDTÁVON pénzt szeretnél látni. Én nem akarok erre gondolni. Nekem a nyugdíjas éveimre kell a pénz, nem holnapra.

2021. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Helyes, tedd azt, amit akarsz, nem írtam, hogy ne, azt írtam, hogy ne jelenjen már meg minden egyes befektetéses kérdésnél minimum egy, aki beböfögi, hogy "bitcoin", akkor is ha valaki devizába akarja tartani a pénzét, akkor is ha biztonságos befektetést keres, vagy akkor is ha rövidtávú befektetést keres.

Senki nem mondta, hogy ne fektesd bitcoinba vagy akármibe, amibe szeretnéd a pénzedet, de nem kell ezt naponta megosztani mindenkivel ha nem kérdezi senki.

2021. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ismerem a kriptovalutákat, ésntermészetesen abba is teszek pénzt. Viszont kell olyan ami biztonságosabb, mert ha tetszik ha nem azért van kockázat is. Ezért kérdeztem a hagyományos valutát. Kár ezen vitázni, engem nem kell meggyőzni egyikről sem, egyszerűen nem öntöm egy lyukba a pénzem.
2021. ápr. 5. 11:28
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre itt ezen az oldalon nem fogsz választ kapni, mert itt a válaszadók már 3. válasz után egymásnak esnek és nehéz le szűrni hogy kinek van itt most igaza.

Forduljál olyan emberhez aki ért is hozzá és már hosszú évek óta csinálja.

Olvassál utána sokat és tanulj. DE NE EZEN AZ OLDALON!

2021. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!