Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy változnak a közeljövőben...

Hogy változnak a közeljövőben az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
Elsősorban Budapest érdekel, és lakásban gondolkozom. Eladni, venni? Lemennek az árak, vagy mindig drágul?

2021. ápr. 24. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Másfél éve is a legtöbben azt mondják, hogy lemennek az árak. Jelentem, azóta sem mentek le, sőt emelkedtek. Néha talán van egy-két jó vétel, de nem ez a jellemző. Szerintem (hangsúlyozom, szerintem) nincs most olyan jel, hogy csökkennének az ingatlanárak Budapesten. Még a hitelmoratórium lejárta sem fog bekavarni, mert nem fogja megérezni a piac.
2021. ápr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én azt látom, hogy mindig van valamilyen kormányzati intézkedés, amivel felhajtják az árakat, CSOK, babaváró, 5%-os ÁFA, most felújítási program. Ha nagy gazdasági visszaesés jön, mint 2008-ban, akkor is évek mire beesik a piac és akkorát nem fog esni, mint amennyi volt az ár. Az előző válságnál 2012-13 környékén volt a mélypont az árakban, tehát 4-5 év után. Most devizahitelezés nincs, legfeljebb azok kényszerülnek eladni, akik erőn felül adósodtak el, akkora hitelbedőlés nem várható, még ha lesznek kisebbek is.

Én azt javaslom, ha van pénzed ingatlanra, akkor mindig nézd meg az alkalmi vételeket. Ismered jól, hogy mit és hol akarsz venni és naponta figyeld a piacot, több hónapon át. Ha már annyira ismerni fogod, akkor látod majd, mikor jön egy bomba ajánlat, arra csapj le. Nekünk ez a taktika mindig bevált. A kilakoltatási moratóriumot megvárhatod, de addig is figyeld a piacot. Most egyébként a bezárás miatt, sokan levették a hirdetéseket én azt látom, mert nem engednének be idegeneket, ez javulni fog a feloldások után.

2021. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Magdi nenit kell megkerdezni facebookon
2021. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Amíg a moratórium él, és ilyen szinten nyomják a szaporodási támogatásokat/hiteleket, addig nem fog csökkenni. Ha ezek megszűnnek, akkor némi megtorpanás lehet, de hogy ennek a pontos következménye mi lesz, azt nehéz megmondani. Csökken a növekedés mértéke, stagnálás, vagy enyhe csökkenés lesz, azt nem lehet megmondani. Annyi azért biztos, hogy nem lesz féláron a lakás jövőre sem.
2021. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon soha sem lesz semmi olcsóbb. Kizártnak tartom, hogy valós csökkenés legyen. Az elmúlt időszakban tapasztalt ""csökkenés"" is abban merült ki, hogy a 35 nm-es lyukat 25 millió helyett 24 millió 800ért vehetted meg.
2021. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Sziasztok! Én a múltból írok, 2007-ből. Szerintem sem csökkenhetnek már soha semmilyen körülmények között az ingatlan árak. Hát már vagy 7 éve emelkednek folyamatosan és miből indulnék ki, ha nem az utolsó néhány évből amit átéltem? Gondolom nálatok a jövőben is ez így ment tovább és már 20 éve emelkednek azóta is.
2021. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az istennek az idejében nem lesznek olcsóbbak, az tuti.
2021. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Marad a mama hotel, fiatal sorstársaim.
2021. máj. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!