Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok az államkincstárnál...

Hogy tudok az államkincstárnál állampapírt venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magyar állampapír pluszt szeretnék venni, a bankomnál lenne erre lehetőség, de nagyon nagy díjat számolnának fel. Olvastam, hogy az államkincstárnál is van lehetőség számlavezetésre ingyen, illetve ott is tudok venni állampapírt. Több mindennek utánaolvastam, de van pár kérdésem:

Hol tudok számlát nyitni? (lehet online is, vagy csak személyesen)

Államkincstári számlára ugyan úgy lehet utalni folyószámláról, illetve onnan a folyószámlámra, mint egy normál banknál? Ahogy néztem a webkincstár olyan mint egy internet bank.

Valóban díjtalan?

Köszönöm előre is!


2021. ápr. 27. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megyeszékhelyen laksz akkor a legegyszerűbb bemenni személyesen.


Ha nem akarsz vagy tudsz személyesen és van ügyfélkapud akkor meg tudod nyitni online is, mivel ügyfélkapun tudod hitelesíteni.


Nem tudom, hogy az államkincstárnál működik-e már a bankokhoz hasonló online számlanyitás ügyfélkapu nélkül.

Gyanús, hogy nem is fog, mivel az állami intézmények előtt az ügyfélkapu szolgál a hitelesítésre és akárhogy is van, még ha befektetsz is, az államkincstár akkor is állami intézmény.



Igen, adnak egy számlaszámot, amiről vagy amire lehet pénzt utalni.

A pénztárban pedig személyesen be is lehet fizetni vagy pénzt felvenni.


Az államkincstári számlára annyi a díja utalni amennyi a te bankodnál a díja, hiszen az rajtuk múlik.

Amikor majd visszautalod a pénzt a kincstári számládról az ingyenes.


Semmi technikai, szolgáltatási, stb... díjat nem számol fel a kincstár.

A webkincstár olyan mint egy internetbank, igen.

A funkció persze jóval kevesebb, mert államkincstári számlán csak államkötvényt lehet venni, eladni, tartani, semmi mást.

2021. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen valoban dijtalan, persze ha kivarod azt az idot ameddig lekotod a penzed. De mondjuk mar fel ev utan a kamat siman behozza a dijjat... A weboldalukon tudsz regisztralni es ott tudsz vasarolni.
2021. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sőt, ha kártyával veszel állampapírt, akkor még a banki utalási díjat ismeg tudod spórolni.
2021. ápr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet online, ügyfélkapus hitelesítéssel nyitni, de szerintem is egyszerűbb besétálni és elintézni mindent. (Bár lehet csak én vagyok ilyen földhöz ragadt. :))

Valóban díjtalan, gyakorlatilag neten, vagy mobil applikációban tudod adni/venni az állampapírt. Érdemes a kártyás fizetést választani, így nincs utalási díj. A MÁP+ -t jegyezni tudod. Jellemzően mindig a következő hétfőn kiadásra kerülő papírokat tudod jegyezni. Vagyis csütörtökön bankkártyával kifizetsz x forintot, de állampapírod, csak következő hétfőn lesz ténylegesen. Figyelni kell rá, hogy a számládon megfelelő legyen a kártyás fizetés limit beállítása!

2021. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb és gyorsabb online nyitni szerintem. Itt le van írva, hogy mik kellenek a nyitáshoz (személyi dokumentumok lefotózva + a nyilatkozat kitöltve) és ott a link is, amin Ügyfélkapun keresztül bejelentkezve meg tudod nyitni a számládat: [link]


A nyitás, számlavezetés ingyenes. Ha online nyitod, pár napon belül kipostázzák a levelezési címedre a szerződést, úgyhogy ezért sem kell bemenni.


A nyitás után a Webkincstáron keresztül bejelentkezve, bankkártyás vásárlással tudsz venni illetve jegyezni állampapírt. Így ingyenes, mert ez vásárlásnak számít. Ha viszont személyesen mész be az Államkincstárhoz és ott helyben fizetsz a bankkártyáddal, akkor az valamiért banki utalásnak számít, amiért viszont a bankod fel fogja számítani az utalás díját. Szóval nem érdemes plusz időt és pénzt pazarolni a személyes jelenlétre. Hiszen online gyorsan és ingyen meg tudod ejteni a vásárlást.


Ha lejárt az értékpapír vagy ha idő előtt eladtad, akkor a pénzt a megadott bankszámlaszámra utalják ki. A kiutalás is ingyenes.

2021. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
2021. ápr. 27. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!