Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meglevő lakossági hitelembe...

Meglevő lakossági hitelembe szeretnék havonta többet fizetni, lehetséges ez, vagy csak előtörlesztéssel, aminek költsége van?

Figyelt kérdés
Hívtam a bankot persze, sokszor de nem veszik fel.
2021. ápr. 29. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Előtörlesztésnek minősül, mivel a szerződéses törlesztési ütemtervnél gyorsabban amortizálsz tőkét. Ha a szerződésben azt írják hogy előtörlesztési díj van akkor igen, kell fizetni emiatt.
2021. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen hitel?

Ha személyi kölcsön, akkor abba évi 200ezer forint előtörlesztés ingyen van.

[link]

2021. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lakossági szabadfelhasználású jelzálog hitelem van. Én is úgy hallottam hogy évi 1-2 előtörlesztés ingyenes.

Változó kamatozású, ezért jól felmentek a havi részletek. Milyen módon tudnék megszabadulni a hitelemtől?

2021. ápr. 29. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabfel hitelre a fenti nem érvényes.

Erről a banktól kell érdeklődni, hogy szeretnél szerződést módosítani rövidebb futamidő, több törlesztőrészlet. Elvileg lehet ilyet.

Illetve meg kell nézni a szerződésed, hogy van-e benne olyan opció, hogy minden előtörlesztésnél változatlan törlesztő mellett rövidebb futamidőt válassz. Így is lecsökken a visszafizetési idő.


A harmadik mód, hogy kiváltod egy másik hitellel. Ennek érdemes utánajárni, mert felesleges benne maradni egy drága hitelben, ha van olcsóbb is. Ez persze ügyintézéssel jár, de általában megéri beletenni az időt.

Első körben Bankmonitort, a Bank360-at, a Money.hu kalkulátoraival érdemes megnézni, hogy megéri-e kiváltani. Ha találsz lényegesen jobbat a jelenlegi hitelednél, akkor pedig az adott bankhoz fordulni.

Persze így ki kell fizetni a végtörlesztési díjat, de összességében sokat lehet nyerni egy hitelkiváltással.


Nekem sima jelzáloghitelem van, de az nekem nem drágult mostanában úgyhogy mindenképp érdemes más bankok ajánlatát is megnézni.

2021. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!