Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudom megváltoztatni...

Miért nem tudom megváltoztatni a pin kódomat? (otp)

Figyelt kérdés
Szóval, amikor elmentem bankkártyát csináltatni, mondta az ügyintéző, hogy töltsem le a telefonomra a smartbank applikációt, le is töltöttem, viszont párszor már küldött olyan értesítést, hogy egy ideje nem változtattam meg a pin kódomat, szóval tegyem meg. Viszont amikor rámegyek, hogy ,pin kód módosítása' és kéri az új kódot akkor az írja ki hogy a formátuma nem megfelelő. és nem értem ez miért van, tudnátok ebben segíteni?

2021. ápr. 30. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A PIN -kód lehet csak szám (bankkártyáknál általában 4 számjegyü; de ne a születésnepodat tippeljed), más kódok kimondottan kérik, hogy vegyesen legyen kis- és nagybetü, vagy írásjel is.


Gondoltál már rá, hogy bemenjél a bankodba, és ott kérdeznéd eseteleg ?

2021. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a smart bank alkalmazás pin kódja,nem a kártyádé!

Egy éve van ilyenem,tőlem soha nem kérte,egy bank nem hiszem,hogy kér ilyet.

Pin kódot kártyán úgy rémlik,automatánál tudsz változtatni,én az alkalmazásban nem találtam ilyen opciót.

2021. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm, de akkor miért írja ki folyton, hogy nem megfelelő ha meg akarom változtatni?😅 )Ja és ott csak számokat lehet írni)
2021. ápr. 30. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy beleszaladtál egy ilyenbe :-(

Sokszor nagyon hasonló oldalakat adnak be és megszerzik az adataidat.


"Figyelmeztetés adathalászatra!

Adathalász csalók rendszeresen megpróbálják megszerezni az óvatlan ügyfelek banki adatait. Az OTP Bank minden esetben megteszi az ilyenkor szokásos óvintézkedéseket, fejlett rendszereket alkalmaz a csalókkal szemben, a tudomására jutott gyanús esetekben pedig figyelmezteti ügyfeleit.

Az adatlopás elkerüléséhez azonban az Ön óvatosságára is szükség van. Kérjük, mindig kezelje bizalmasan jelszavát és egyéb adatait, és olvassa el biztonsági ajánlásainkat!


[link]

2021. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a smart bank alkalmazás pin kódját szeretnéd megváltoztatni,az hat vagy nyolc számjegyű lehet,csak számok,betűk nélkül.

Ez nem a bank kártyád pin kódja.

2021. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!