Az hogy lehet, hogy egy hitelszerződésben nincs benne, hogy mennyi időn belül köteles a bank kiutalni?

Figyelt kérdés
Felvettük a lakásfelújítási hitelt, 2 hete aláírtunk, közjegyző, minden volt, pénz még nincs, de a lakásunkra a jelzálogot már bejegyezték. Az ügyintéző aláírás után azt mondta, 2-3 nap (pénteken írtunk alá), azóta már 2 teljes hét eltelt. Írtam neki, türelmet kért, mert sok a kérelem a központba... közben szóról-szóra végigolvastam a szerződést, minden kis ficemfacom benne van, hogy minket hogy lehet megbüntetni, elvenni a lakást, stb., de az, hogy mikor folyósítanak, nincs nevesítve... a feltételezett folyósítás dátuma az a nap, mikor a közjegyzőnél voltunk, de az is csak 'feltételezett', így azzal nem megyünk semmire... ilyenkor mi van? Van erre valami szabály? Hova forduljak? Jönnek a szakemberek, az előlegeket kifizettük zsebből, meg az első 2 munkást is ki tudjuk, de ott elfogy a tőkénk, és ha csúszunk, nem tudnak vállalni...
2021. máj. 29. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerzodest az alairas elott kene elolvasni, nem utana. Bankot kerdezd meg, legkozelebb meg azelott hogy szerzodestkotnetek.
2021. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Remek ötlet volt hitelből felújítani egy lakást... :(
2021. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden folyósítási feltétel megvan, akkor én zargatnám őket. Megértem a felháborodásod. Esetleg keress egy hitelszakértő bennfentest, aki hátha meg tudja mozgatni a szálakat.
2021. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez pontosan így működik, ezért kell aláírás előtt alaposan átolvasni a szerződést. Ha az túl egyoldalúnak tűnik, lehet kérni kiegészítéseket. Pl. erről is, hiszen gondolom van a banknak egy ügyintézési határideje, legalább ezt bele írhatta volna.
2021. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elolvastuk, akkor igazából nem tűnt fel, hogy ennek is benne kellene lennie.


kedves kettes, mivel a babaváró és a felújítási támogatás miatt úgy elmentek az árak, hogy duplájába fog kerülni a felújítás, mint 3 éve került volna, viszont a fizetésünk nem lett a duplája, van esetleg más javaslatod???


Mivel megvolt a közjegyző, megvolt a házra a jelzálog rátétele, biztosan megfelelünk mindennek, ezért sem értem...

2021. máj. 30. 09:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Mostmár biztosan megkapjátok, ezen ne is gondolkozz. Kérdés csak az, hogy mikor óhajtják folyósítani.
2021. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, viszont azért az sem mindegy... az ígért pár napból legyen 1 hét, oké, belefér. De ez már 2 hét, és nálunk meg lassan elfogy a pénz... mert persze nem üres zsebbel vágtunk bele. felhívtam már a központi számot, ott azt mondták, hogy nincs erre szabály, hogy mi a max idő, amin belül folyósítaniuk kell.. azért ez is bicskanyitogató. És még én fizessem a közjegyzőt is, aki csak arra jó, hogy nekem minél előbb és minél nagyobb károm lehessen abból, ha elmaradok a részlettel, csak a bankot védje...
2021. máj. 30. 09:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Üdv a hitelek világában. :)

Azt viszont kétlem, hogy nincs egy folyósítási határidejük. Valaminek lennie kell, hogy ne húzhassál el irreálisan. Nem dátumszerűen. Pl. hitelbírálattól számított 60 nap.

2021. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: a közjegyző azért van, hogy ha felmondják a hiteledet, mert mondjuk huzamos ideig nem fizetsz semmit, akkor ne kelljen még bíróságra menni és pereskedni, hogy tényleg jogos-e a követelés. Nem mondhatod, hogy te nem tudtad, hogy mivel jár a hitel felvétele... Viszont ott voltatok a közjegyzőnél, ha valami nem volt világos, akkor miért nem kérdeztetek rá ott helyben? Elvileg felolvasta és értelmezte az egész szerződést. Egyébként meg, ha tényleg minden folyósítási feltétel megvan, akkor néhány napon belül folyósítani kell(ene) a banknak, hogy ez mennyi idő az bankfüggő. Ha 2 hete vársz akkor már mindenképpen rád kell hogy kerüljön a sor. Én a helyedben még várnék egy hetet, ha addig sincs semmi, akkor hivatalos panaszt jelentenék be és kérném, hogy indokolják meg, hogy miért húzódott el ennyire a folyósitás. Ha pedig neked ebből bizonyitható anyagi károd származik, akkor sztem kérheted a megtéritését is, kérdés, hogy ezt a herce-hurcát megéri-e.
2021. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom, mi a célja a közjegyzőnek. Csak azt mondom, hogy durva, hogy azt is velem fizettetik ki, hogy később, ha olyan van, könnyebben ki tudják alólam venni a lakást, vagyis fizetek azért, hogy kibachassanak velem. Nyilván nem tervezem, hogy ilyen lesz, csak maga a folyamat, ami azért nevetséges...

Ami a szerződésben le van írva, az világos, az ügyintéző meg már az elején azt mondta, hogy közjegyző után 2-3 nap a kiutalás. Most tartunk a 17. napon, oké, ebben volt 5 nap, ami a hétvégé+a hosszú hétvége, ha ezt le is vonom, akkor is 12... ami már kicsit több, mint a 2-3.

És ami a legjobban zavar, hogy nincs az, hogy 15 vagy 30 vagy 60 vagy mennyi lehet a max, mert akkor az ember nyilván arra készült volna eredetileg is, de mikor azt mondják, többször, hogy 2-3 nap, akkor az legyen már maximum egy hét...

2021. máj. 30. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!