Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan szerezhetnék megbízható...

Honnan szerezhetnék megbízható infót, milyen befektetési alapokba érdemes áttenni a 7 éve a Brokernetre bízott pénzemet? Akkor kifogtam egy hozzá nem értő és szemét tanácsadót, azóta folyamatosan romlik a pénzem.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem egyszerű, mert a Brókernet joga (és kötelessége) téged információkkal ellátni, ezért az ottani képviselőd megkapja a jutalékot is.


Kérheted írásban cégen belül az áthelyezésedet más tanácsadóhoz.


Panasszal élhetsz közvetlenül annál a biztosítónál, ahol a befektetésed van, de!


Minden befektetés kockázatos és sajnos benne van a pakliban, hogy a részvény túlsúlyos befektetések nem csak magas hozamokat, hanem nagy veszteségeket is "termelhetnek". Ha panasszal élsz, neked kell bizonyítani, hogy semmilyen (használható) tanácsot nem kaptál, vagy esetleg félretájékoztattak, de ez nem lesz könnyű, hiszen valószínűleg kaptál anno egy írásos tájékoztatót a kockázati tényezőkről.


A részvény túlsúlyos befektetések mindig kockázatosak. Egy tanácsadó feladata az (lenne), hogy ellásson téged folyamatosan adatokkal, információkkal, az alapok közötti áthelyezésekre max javaslatot tehet, de a döntés felelőssége mindig a tiéd lesz.


Ha tudod bizonyítani, hogy nem tájékoztatott semmiről, vagy félreinformált, akkor van esélyed másik tanácsadóhoz átkérni magad, de az nem elég indok, hogy veszteséges lett a befektetésed.

2010. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban felelőst keresni, csak szeretnék olyant tanácsadót találni, aki tényleg segít a jövőben. Vajon csak Brokernetes tanácsadót kaphatok vagy átállhatok másik tanácsadó céghez?
2010. aug. 25. 10:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az előbbi választ.
2010. aug. 25. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Másik tanácsadó céget azért nem tudsz egykönnyen választani, mert ez után a jutalékot csak a Brókernetes tanácsadó kaphatja (így szól a megállapodás a bróker és a biztosító között), ingyen viszont senki nem fog neked dolgozni, tanácsokat adni, felelősséget vállalni.


Ha másik tanácsadót szeretnél más bróker cégnél, leggyakrabban az történik, hogy fel szeretnék veled mondatni a régi szerződésedet, (ami mindenképpen vesztesék, hiszen visszavásárlási értéken teheted ezt meg) és új szerződést szeretnének veled kötni, mert akkor megkapják újra a jutalékot.


Olyan is akad, aki elvállalja ugyan a tanácsadást, de ezért pénzt kér tőled, mert jutalékot már a meglévő szerződésed gondozására nem kap.

2010. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én független alkusz vagyok, nem állok partneri viszonyban a Brókernettel. Viszont a szerződést átnézhetjük, és ezért tutti nem kérek jutalékot!

Priviben tudunk továbbiakat egyeztetni!

:)

2010. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Brokernet sem kér a szerződés átnézéséért jutalékot.:)


Rám is írhatsz privit, aztán megnézzük Brokerneten belül mit tudunk kezdeni a szerződéseddel.

2010. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen a Brókernetes nem kér/kap Tőled jutalékot és ha vki a tanácsadásér kér pénzt az nem is Brókeres. Sztem kérj nyuggodtan másik tanácsadót, hisz lehet ő már nem is a szakmában van. Akár nekem is írhatsz, de láttom már előttem ketten is felajnlkoztak és biztosan megoldották okosan a próblámát. Ha mégsem akkor írj nyuggodtan. Sok sikert! .-)
2010. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj át más céghez.
2014. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!