Hogyan tudok így hitelt felvenni autóra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, autót szeretnék venni. 3 éve dolgozok egy iskolában, most szeptemberben kezdem a 4-ik évemet. Annyi a probléma, hogy minden évben eddig szeptembertől júniusig kaptam szerződést, ez most is így lesz. Tehát az egy év folyamatos munkaviszonyom nincs meg. A másik az, hogy 71500Ft volt eddig a fizetésem, most talán megkapom a 89500Ft bruttó fizetést. Szüleimmel élek, kiadásaim jóformán csak annyi, hogy kifizetem a telefonszámlámat, meg esetleg a szülőknek adok pénzt. Olyan hitelt szeretnék, hogy havi 16-17 ezer forintot kelljen fizetnem havonta. 20% önerőre megvan a pénz, plusz átíratás, valamint bankszámlára kapom a pénzt. Ja és egy 1.6-os Opel Astra G-t szeretnék, olyan 800000Ft környékén.

Előre is köszönöm a válaszokat


2010. aug. 25. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Határozott idejű munkaviszonyra úgy lehet hitelt kapni, ha a munkáltató kiad egy nyilatkozatot, mely szerint továbbra is foglalkoztatni kívánja a munkavállalót a szerződés lejárta után és az is előny, hogy már többször meghosszabbították a szerződésedet.


Sajnos még így is elutasításra kerülhet a hitelkérelmed, mert együttesen vizsgálja a kockázati tényezőket az összes bank, nálad pedig több gyenge pont is van.


Fiatal életkor

Alacsony nettó bér

határozott idejű munkaviszony

vagyontalanság


egy hiteltanácsadó

2010. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2010. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen Autóra vehető fel autó vásárlási hitel?


Az Autóhitel­t vehet fel minden olyan használt, közúti forgalomba vonható személygépjárműre


* a hitel fedezetéül a magánszemélytől, illetve az ország bármely hivatalos márkakereskedőjénél és használt autó kereskedőjénél kiválasztott,

* olyan gépjármű szolgálhat, amely a szerződés megkötésekor nem idősebb 12 évesnél és a futamidő végén 15 évesnél

* CASCO biztosításba vonható és rendelkezik érvényes forgalmi engedéllyel,

* A, B, és C” minősítésű eredetiség igazolással.


Az Autóhitel vásárlás-ra igényelhető:


* 18. életévüket betöltött, cselekvőképes, magyar állampolgárságú,

* állandó lakcímmel rendelkező magánszemélyek

* vagy magyar vállalkozói igazolvánnyal is rendelkező egyéni vállalkozók,

* valamint legalább egy éve Magyarországon bejegyzett, többségi magyar tulajdonban lévő vállalkozások számára nyújtjuk.


Az autó vásárlási hitel igényléséhez szükséges feltételek, dokumentumok!


Autóhitel feltételek:


- 25% önerővel rendelkezik a hitelfelvételhez

- 12 – 120 hónapig terjedő futamidő


Az autóvásárlási hitelhez szükséges dokumentumok:


Magánszemélyeknek:


* érvényes személyi igazolvány és az állandó lakcímet tartalmazó lakcímkártya

* érvényes vezetői engedély

* az állandó lakcímre telepített vonalas telefonszám, vagy egy állandó elérhetőségű mobil telefonszám megadása

* 30 napnál nem régebbi villany számla

* adóazonosító jel

2010. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló. Igen, ezek a szükséges, de NEM ELÉGSÉGES feltételek ahhoz, hogy valaki hitelt kapjon autóvásárlásra.
2010. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Linket is küldtem autólízingről az kedvezőbb ott 20% önerő kell és a kamat is kedvezőbb és van használt autóra is, és ha tudja igazolni, hogy az önerő ott van a számláján az esély meg van. Persze én sem azt mondom, hogy biztos megkapja utána jár és kiderül, végül is ötleteket kért a kérdező.
2010. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hallottam most valami olyat az önkormányzatnál, hogy megszűnik ez, hogy határozott időre lehessen fölvenni embereket közcélra, mostmár csak határozatlan időre lehet majd fölvenni, és közös megegyezés alapján bontják fel. Na most ha én ilyet kapok, akkor valamivel jobbak az esélyeim? Gondolom én.
2010. aug. 27. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Hitelfelvétel szempontjából az a jó, ha határozatlan idejű a munkaszerződésed. Határozott időre is lehet hitelt felvenni, ha 3 hónapja dolgozol ugyanazon a helyen és a szerződésed meghosszabbítják 12 hónappal. Te tudod bizonyítani, hogy már négy éve ugyanazon a helyen dolgozol, mert folyamatosan meghosszabbítják a munkaszerződésed. Itt tudunk neked tanácsokat, ötleteket írni, de a legjobb, ha személyesen kérsz felvilágosítást, nagyon sok banknál lehetőség van autólízingre és készséggel felvilágosítanak.
2010. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem folyamatos a munkaviszonyod, mert mindig lesz kb 3 hónap kihagyásod, ilyen esetben azt tanácsolom, akkor próbálkozz, amikor már több, mint 6 hónapos lesz a határozatlan idejű munkaviszonyod, de mindenképpen bankszámlára utaltasd a béred. Jelezheted a banknak, hogy már x éve így dolgozol, így alkalmaz az iskola.
2010. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Autót akkor vegyél, ha összegyűlt rá a pénzed. Addig járj gyalog, busszal, vonattal.

Ha 3 éven keresztül félretetted volna azt a havi 17 ezret, amit most törlesztésre szánsz, majdnem meglenne a kocsi ára. Hol van ez a pénz? Ha eddig nem tudtál takarékoskodni, most miért tudnál hitelt fizetni?

Az autó ugyanis luxus annak, aki nem keres annyit, hogy kp. kifizesse.

2010. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!