Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 24 évesen késő belevágni...

24 évesen késő belevágni saját ingatlan megvételéhez?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, egyedülálló.

Ha lenne is későbbiekben társam biztos egyedül szeretnék lakni saját lakásban, valahogy ez kényelmes nekem. Bárhogy alakulhat a jövő de ezt előre tudom, hogy egyedül szeretnék lakni, alapból magányos farkas vagyok így nem lesz gond a megszokás.

Idén tervezném elkezdeni a saját lakás "biznisz" dolgot.

Jelenleg nem dolgozok egyéb okok miatt de mindenképp olyan munkát keresek ahol legalább a fizetésből minden hónapban 100.000.et félretennék vagy többet, válogatni persze nem szabad de eddig is azért félre tudtam tenni legalább 100.000.-et mindenhol ahol voltam munkánál.

Nincsenek nagy álmamim mint gazdagdombon luxusvilla családi házas zöldövezetes rész. Nekem elég lenne egy kisebb lakás de azért van néhány úgymond "feltételem" mint társasházi lakás jó lenne, emeleti lakásban szeretnék lenni 2.emelet vagy feljebb), erkély mindenképp lesz ja és Budapesten persze.

Hogy lenne érdemes elkezdeni a gyűjtést, mármint mibe érdemes tárolni míg nem jön össze az összeg? Valami külön kártya, bankban, vagy bármi?

Csak egy kérdés, tudom jó előre szól de érdekel, ha a tulajdonos készpénzes vásárlást akar és azért sok összeg az, hogy lehet A-ból B-be juttatni ha nincs kocsink és csak tömegközlekedéssel tudnánk vagy taxival hogy biztonságban legyen a pénz?

És hogy ne azon járhon a fejem, hogy mennyi idő lesz még mire sikerül megvenni a lakást, még xy év és hónap van még hozzá sosem jön össze stb..ezeket hogy kerüljem el és ne adjam fel idő közben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

24L vagyok.



2021. jún. 19. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Havi 100.000 nehezen lesz saját otthonod Budapesten ami szép, erkélyes, új, kellemes és jó helyen található. Egy ilyen lakás 30-40 millió alsó hangon, ehhez 30/40 év gyűjtögetése kellene havi 100 forinttal.


Szerzel egy munkahelyet, vallakozol, nyersz a lottón, örökölsz, szerzel egy gazdag pasit aki vásárol neked stb. A lehetőségek tárháza széles.

Mi a végzettséged ?

2021. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, ha rajta hagyod a normál számládon. Ha összejön egy kisebb összeg, akkor le lehet kötni, vagy ha kicsit nagyobb, akkor be lehet fektetni valamibe. Addig meg jó helyen van a számlán, nem kell annak papír formájában lennie. Ház vásárlása meg nem kézpénzzel fog történni úgy sem.

Amúgy hogy lenne már késő? Legtöbben ekkor még kb. semmi pénzzel nem rendelkeznek. Általában 30-40-50 éves korban szoktak az emberek saját ingatlant vásárolni.

"Ha lenne is későbbiekben társam biztos egyedül szeretnék lakni saját lakásban" Ez maximum alkalmi jellegű kapcsolatban fog működni, komolyabban nem. Szóval a társat ilyen szituációban el is lehet felejteni.

2021. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal vagy, van időd hogy felépítsd az életed. Érett, felelősségteljes gondolkodásod van, hogy tudatosan tervezgeted a jövődet. A gond az, hogy rossz országba születtél. Ez a jelenlegi rendszerben egy olyan hely ami nem igazán támogatja a többség álmainak megvalósulását. Egy magadfajta szingli fiatalnak pedig ott tesz keresztbe ahol csak tud. Itt csak a családos emberek fontosak, mindenki más láthatatlan vagy érdektelen a rendszer számára. Elmondom az én helyzetemet, okulásnak jó lesz. Hozzád hasonlóan én is ilyen magányos farkas vagyok és saját életet szerettem volna.Csak egy érettségim van, semmi egyéb, tehát jól fizető melóra nem volt esélyem, így sok munkával, mellékállásokkal igyekeztem növelni a bevételemet. 2015-re lett három millió forintom. Ekkor volt egy átlagos lakás nyolcmillió forint körül a megyeszékhelyen. Gondoltam, hogy kimegyek melózni külföldre két évet és meglesz mindenem. Hát nem így lett, mert pont akkor kezdtek elszabadulni az ingatlanárak. Hiába tettem félre az első évemben a német fizetésemből négymillió forintot, mert öt millával ment föl a lakások ára egy év alatt. Azóta is kint dolgozok, már nem érdekel az egész dolog, háromszorozódtak a lakásárak. Tudom hogy elbasztam az egészet,ezt már nem tudom visszacsinálni. Most tart olyan 22 milla körül a megtakarításom, ami otthoni bankban van, jórészt állampapírban. Egy szar panelt tudnék venni az otthoni melókat is beleszámítva tíz év kőkemény munkámból. Másokhoz hozzávágnak öven millát a semmiért, csak azért mert bevállal három gyereket meg egy rakás hitelt. Valószínűleg már nem fogok hazaköltözni, majd elleszek idekint albérletben és nem a gyűjtögetésre hanem az élet élvezetére helyezem a hangsúlyt a későbbiekben. Gondold át a lehetőségeidet, aztán cselekedj aszerint. Amit írtál, hogy 100 000 forintot szeretnél félretenni havonta az egy évben 1 200 000 forint. Csak tavaly, a koronaválság évében 20 százalékot, olyan 4 milliót drágultak a lakások Egerben és ez folytatódik tovább. Láthatod, hogy szinte semmire nem elég az évi egy-két millió megtakarítás. Én kápéra akartam kecót venni, valami fost tudnék is venni már otthon, te az otthoni fizetéseddel csak a hitelhez való önerő összegyűjtését tervezheted. Az állampapír fizet néhány százalék kamatot, miközben a valós infláció 10-20 százalék között lehet, ha a bolti árakat vagy a lakások árát nézed akkor mindenképpen ennyivel kevesebbet ér a megtakarításod évente. Tőzsdén lehet kiugró hozamokat elérni, azt viszont nem árt kitanulni ha nem akarsz nagyokat bukni. Egy jó tőzsdei tanfolyam fél milla körül simán megvan, viszont hosszú távon visszahozza a tanulásba befektetett pénzt. Ezen kívül nagy csodák nincsenek. Láthatod hogy az általam csinált kuporgatás sehová nem vezet, a pénzt azonnal eszközökbe kellett volna fektetnem, ez már így utólag egyértelmű. Venni egy-két garázst például, azokat kiadni stb. De mivel senki nem volt aki tanított volna az életre ezért mindenre magamtól kellett-kell rájönnöm a saját keserű tapasztalataim árán. Remélem hogy te megtalálod a lehetőségeidet és sikerül megvalósítani a terveidet, szurkolok neked.
2021. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó sok igazságot mond. Abban nincs igaza szerintem hogy rossz országba születtél, mert ha tetszik ha nem, mindenhol nehéz nem csak itthon. Látod ő külföldön dolgozik, de ott se tud venni ingatlant. Mindenhol nehéz, tudomásul kell venni. Mi a világ lejobban élő 10%ban vagyunk. Örüjünk hogy nem Indiába születtünk.

Minél előbb önerőt összegyűjteni aztán hitel.

2021. jún. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is több ismerősnél láttam ezt a szélsőséges hitelellenességet, gondolom, hogy a devizahitelek miatt is alakult ez így. Emiatt sokan lecsúsztak a saját lakásról. Ésszel nagyon is szabad hitelt felvenni, még most is. Ráadásul sokakban nem tudatosult, hogy a válság miatt voltak olcsóbbak az ingatlanok. Most pedig szintén drágulás várható, de nem a gazdaság szárnyalása miatt, hanem a globális és magyar infláció miatt. Ha hitelt veszel fel most, akkor jó eséllyel a (fix kamatozású) hiteled is elinflálódik. Mert most erős forintot kapsz a banktól, te meg gyenge forinttal fizeted vissza azt. Lehet kötni biztosítást munkanélküliség esetére és törlesztésnek helyetted. Másrészt folyamatosan elő kell törleszteni és a fixálás idején lezárni a hitelt. Ésszel csinálva jó dolog a hitel, ész nélkül rémálom.
2021. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Először szerezz egy tartós munkát, majd utána gondolkozz saját lakáson.
2021. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

"Jelenleg nem dolgozok egyéb okok miatt "

Már ne haragudj, de akkor jelenleg ez csak egy szellemi faszlengetés. Hogy hova tegyed a havi 100 ezer forintodat, meg ha majd kigyűlik 40 év alatt, akkor busszal hozd-e a lóvét a bankból vagy sem. Kicsit le vagy maradva a valóságtól. Zárkózz fel a jelenhez. De ne itt a gyakorin!

2021. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
A pénzmosás ellenes törvények miatt rövid időn belül nem lehet már ekkora összeget kp ban átadni de lehet hogy már most sem lehet. 40 év múlva már kp nem is fog létezni.
2021. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!