Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy 17 milliós egyoldalú...

Egy 17 milliós egyoldalú közjegyzői okiratnak mennyi a díja? Hitelszerződéshez

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

17 millió a ház értéke vagy a hitel?


Egy hónapja nekünk 45 millióra becsült családi házra 3,5 millió hitel (bejegyzett 4,2 millió) volt a díj 85 ezer BP mellett.

2021. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A hitel összege, az után számolják a közjegyzői díjat
2021. jún. 22. 14:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az mondták, hogy az ingatlan értéke is számít, nem csak a hitel összeg, illetve a szerződés egyes elemei is, hogy kell e valami extrat belefoglalni.


Első voltam.

2021. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt nálunk (megyei jogú város) a közjegyző a felvett hitel összege után számolja a közjegyzői díjat, amennyi a banki szerződésben szerepel. Semmi köze ahhoz, hogy az értékbecslő mennyire értékeli az ingatlant, az egy becsült érték. Ez egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozat, nem is kétoldalú, szóval eleve olcsóbb. 3,5 millióra baromi sok volt a díja a közjegyzőnek nálatok.

[link]


Na megkérdeztem egyik ismerősömet közjegyzőnél dolgozik, hogy mennyiért vállalják el, majd megírom.

2021. jún. 22. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Rendben, kíváncsi vagyok


Bar nálunk utána a Cib visszautalt 40 ezer ft-t, így végül 45be került nekünk.


Persze ettől még lehet, hogy nem reális.

2021. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nah, hétfőn megyek közjegyzőhöz, ma hívtak, 17 millió hitelt vettem fel, egyoldalú tartozáselismerő nyilatkozat, én vagyok az adós és a zálogkötelezett is, 69 ezer forint lesz mindenestől. Ebből 50 ezer fog visszajönni, ennyi kedvezményt adnak a közjegyzői díjra.
2021. júl. 9. 21:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez teljesen jó.


Merre laksz?


Első voltam

2021. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egerben.
2021. júl. 9. 22:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Hehe, én is ott születtem és F.tarkanyban éltem 20 évig... :)


Azért ott még mindig olcsóbbak szerencsére a dolgok ezekszerint.

2021. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia földim :))) Pedig tudod, hogy Eger az egyik legdrágább város... mindig azt mondom, hogy semmi sincs itt, de az is qrva drága :)))
2021. júl. 9. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!