Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kínál a Fundamenta a...

Miért kínál a Fundamenta a már meglévő LTP szerződésem mellé egy további lehetőséget, hogy fixáljak most egy 3% alatt lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Nem értem a konstrukciót, ezért megpróbálom körbe írni hátha valaki fel tud világosítani ennek a lényegével kapcsolatban. Tehát van már meglevő (2018 előtt kötött) Fundamenta lakástakarék szerződésem, amely amúgy is tartalmaz egy opciót kedvező kamatozású lakáshitelre (kb. 3.5%). Erre most, néhány évvel a megkötés után miért kínálnak ismét egy terméket/lehetőséget hogy le tudok fixálni MOST AZONNAL egy még kedvezőbb (kb. 3 % alatt) kamatú lakáshitel. Kicsit az az érzésem hogy minden második évben akarnak velem egy még jobb szerződést kötni. Értem én hogy most olyan a pénzügyi környezet, hogy tud nyújtani ilyen kamtszinten hitelt és később nem biztos, hogy ez így lesz, de valahogy minden évben életem lehetőségét akarják eladni nekem és természetesen mindig csak nekem akarnak jót.

2021. jún. 25. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Egészen biztos, hogy kedvezőtlenebb konstrukciót ajánl a Funda, mint amid van, hiszen a jelenlegi terméken már nincs állami támogatás. Ne köss új szaerződést, ennek semmi értelme.
2021. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pénzthozoknemviszek válasza:

Attól függ, hogy neked jó lenne-e a 2,9 %-os lakáskölcsön kamattal rendelkező új szerződéskötés, hogy szeretnél-e a későbbiekben lakáshitelt felvenni? Ha igen, mikor....és kb. mennyit ? Ezt kell átgondolnod és megbeszélned a Fundamenta Személyi Bankárral. Ugyyanis a későbbi lakáshiteled futamidejébe már beleszámítanak a most megnyitott új Fundamenta számlád megtakarítási hónapjai, évei is, és az új szerződés nyitásával lefixálod magadnak, hogy a megtakarítási idő lejártával a jelenlegi 2,9 vagy 3,2 vagy 3,5 vagy 3,9 vagy 5,5 % hitelkamattal vehetsz majd fel lakáskölcsönt....és ez a nem mindegy ! Senki sem tudja MA, hogy HOLNAP, AZUTÁN, pl. 3 év MÚLVA - vagy akár 16 év ÉV MÚLVA - mekkora kamattal adnak majd hitelt a bankok ? Egyedül a Fundamenta tudja ezt biztosítani és előre fixálni - azért, mert zárt rendszerben működik....Csak az kaphat ilyen kamattal lakáskölcsönt, akinek VAN ILYEN MÓDOZATTAL korábban megnyitott MEGTAKARÍTÁSI SZERZŐDÉSE....

(f) Pénzt hozok, nem viszek.

2021. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!