Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavàró, lakáshitel: felmondá...

Babavàró, lakáshitel: felmondás alkalmazottiból Katás egyéni valllakozóiba? Felvehetem majd így ha kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezek a forgatókönyvek:


1. Fel akarok mondani, és majd kiváltani a Katát, hogy inkább szabadúszóként folytassam majd tovább, mert én ezt így nem akarom a jelenlegi helyemen..


Ha 1-2 év múlva előkerül a lakáshitel, babaváró, ahhoz folyamatos munkaviszony kell.


Mire figyeljek?

- Ha jól tudom 30 nap szünet belefér 2 munkahely között türelmi időszak miatt: tehát ha kiváltom felmondás után a Katát, onnantól nézik a teljes évi bevételt?


A)Így az a fontos, hogy a munkahely megszűnés és a Kata engedélyeztetés között max 30 nap telken el?

Vagy b) az alkalmazotti megszűnése és az első bejövő jövedelmet nézik majd?


2. Mi van ha most főállású KatásLeszek leszek, de nem jon be és újra alkalmazott leszek fel év múlva?


Hogy vizsgálják ezeket az időszakokat ja valaki épp az alkalmazott-Kata terén próbálkozik egy időszakban?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 1. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
A Katás bevételeidnek csak a 60%-át fogják figyelembe venni.
2021. júl. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg eltelhet 30 nap, de azért én inkább nem húznám ki, mert bármi beüthet, szóval ahogy lehetőséged van, válj vállalkozóvá. Nem az első bejövő bevételt nézik, hanem a vállalkozói kiváltását. Nyilván a jövedelmednél amennyit a nav majd leigazol (60%).

Pont a 2. eset miatt írtam, hogy ne várd majd ki a 30 napot, mert ha esetleg nem jön be és vissza kell menned alkalmazottnak, akkor így összesítve bukhatsz is.

2021. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oh, de jó.. 60%-át?.. :/


Ki vagyok.. Köszi a válaszokat.


Hát akkor többet kell keresnem úgy néz ki, mint most.. Ám legyen, én ezt végigviszem a következő hónapokban ha törik ha szakad, most olyan szinten felhúzott ez.. :D

2021. júl. 1. 08:19
 4/10 Sandol ***** válasza:

Szia!


Arra is figyelj, hogy amellett, hogy a NAV csak a bevételed 60%-át igazolja le jövedelemként, csak lezárt üzleti évről tud kiadni jövedelemigazolást,tehát, ha most váltod ki, akkor a 12.31-ig megszerzett bevételed 60%-át. Teljes évet így csak a 2022-es év lezárása után, vagyis 2023-ban tudsz majd kérni. A bank nem kér be se bevételi nyílvántartást, se semmit, ők csak a NAV-os jövedelemigazolást fogadják el.

2021. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én katás vagyok és nem kaptuk meg a babavárót emiatt
2021. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is katás vagyok és mi megkaptuk a babavárót a max összeggel. Otp-nél vettük fel, pedig én nem is vagyok ügyfelük csak a nejem.
2021. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vállalkozást meg tudod csinálni munka mellett is, kb 10 perc alatt kész is az adószámod, viszont akkor első naptól fogva kell fizetni az adót. Főállású munka mellett ez 25 ezer Ft, de ha csak a vállalkozást viszed, akkor havi 50 ezer, akkor is, ha az adott hónapban nincs bevételed.

Azért hitel szempontjából se mindegy, hogy mondjuk van 3 lezárt üzleti év átlag 8-10 milliós bevétellel, vagy csak 1 éved 1-2 millióval.

2021. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én ma eldöntöttem, hogy felmondok, ezt már nagyon nem bírom... Igen, akkor azonnal kiváltom a katát, hogy ezen ne múljon a babaváró majd (a nem folyamatos munkaviszony miatt).


Mennyi idő míg átfut a katás vállalkozás bejelentés, azt írjátok rögtön? Csak hogy úgy kalkuláljak. (Tudom, havi 50 lesz így, de az már az indulással meglesz szerencsére. A többi alakul, már most akad 1-2 érdeklődő. Felkészültem hogy szívás lesz a következő 3-6 hónap valószínűleg. De legalább így lesz sok időm vele foglalkozni.. HA fél év alatt gyászos lesz még, meg maximum keresek alkalmazottit akkor)


Köszi még egyszer mindenkinek!

2021. júl. 1. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb egy perc alatt generálódik le az adószám. A többi sallangot fél óra-óra alatt meg lehet csinálni.
2021. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. júl. 2. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!