Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lejárt a 10 éves életbiztosítá...

Lejárt a 10 éves életbiztosításom, a bank 425000 ft kifizetést ajánlott. Havonta átlag 5000 Ft-ot fizettem be, ami évi 60000 Ft. Szerény számításom szerint ez 10 évre kb 600000 Ft és még hol a kamat? Igazság-e ez?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos a biztosítók is a pénznyelő kategóriába tartoznak.
2008. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%
ilyet nem lehett bíróság.
2008. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg megteheti. Ez nem bankbetét.

Azt azért fizetted, hogy ha veled valami történik, akkor ők fizetnek, nem annyit, amennyit befizettél, hanem a többszörösét. Tehát végül is egy szolgáltatásért fizettél, nem? Ennek az ára 175e Ft volt. Ezt kéri a bank a kockázatért.

2008. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszodat, boncold légyszíves, üdv
2008. dec. 8. 21:19
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Életbiztosítás: azért fizetsz minden hónapban, hogy ha feldobod (bocs), akkor a családodnak jó kis pénzt fizessenek, nem?

Tehát a bank kockázatot vállal ezzel, mert nem 600e Ft-ot kellett volna kifizetnie, hanem pl. 6milliót.

Ez egy szolgáltatás, amiért te fizetsz minden hónapban, hogy biztonságban érezhesd a családod.


Ha több pénzt szerettél volna visszakapni, mint amennyit befizetsz, akkor bankbetétet kellett volna nyitnod. De ott a családod nem kapott volna pénzt a halálod után.

Tehát ezért az extráért von le a bank a befizetett pénzedből 175e Ft-ot, ami ha azt nézzük nem is sok.

2008. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
55%
Ha jól tudom, ilyen esetben megadóztatják az életbiztosítást, mert az részedről bevételnek számít. Ha kéred a pénzt a 10 év leteltével. De van valamilyen kiskapu, valami olyasmi, hogy tovább fizeted az életbiztosítást x évvel, vagy a pénzt nyugdíjpénztári számládra kéred. Nézz utánna a lehetőségeknek.
2008. dec. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg olyan életbiztosítást kötöttél, melynek egy része kockázatokra fordítódik /halál, baleset, betegség/ másik része pedig befektetés. Ezt a részt a biztosító befekteti kötvény,részvényalapokba, vagy állampapírba, ezt a legtöbb helyen te választhatod meg. Ez a rész kamatozik is általában. Minimális hozamot általában garantálnak a biztosítók. A gyakorlatban az egész úgy néz ki, hogy ha te fizetsz 5000Ft-ot havonta, abból kb 2000-2500Ft-ot fognak a kockázati tényezőkre "levonni", ez attól függ miket kértél mikor kötötted, hiszen ezt te választhatod ki. Mindezt azért fizeted meg, ha valami történik, az általad megjelölt kedvezményezett megkapja az utánad járó összeget.

Biztosítós munkatársként mondom, hogy az alapján, amit írtál, nem is ajánlott rossz összeget a bank, egészen jól kamatozott a pénzed 10 év alatt!

Ha elfogadsz egy tanácsot: most ha kiveszed a pénzedet, tedd át egy befektetési alapba. Bár a gazdasági válság miatt kicsit kockázatos, de általában jóval magasabbak a hozamok, mint a bankbetétek esetében! Sok szerencsét!

2008. dec. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Kriszti83 válasza:
Én is hasonlóan jártam,azt mondták,ez nem befektetés,ami kamatozik,hanem az életbiztosításért-mint szolgáltatásért-fizettem...morbid,de ebből akkor jön ki nyereségen az ember,ha meghal,mert akkor a kedvezményezett(ek) milliókat is kaphat(nak).
2008. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönom a segítőkész válaszokat,tanultam belőlük
2008. dec. 12. 09:35
 10/17 anonim válasza:

Nem akarom megnevezni azt a biztosítót ahova anyuék oly hűségesen küldték a pénzt 13 évig...

A szerződésben az áll, hogy 13 év után 1millió 800 ezer ft lesz bent, ehhez képest valami oknál kifolyólag csak 780 ezer lett belőle...nagy pofára esés, mert még annyit se katunk vissza amennyit befizettünk. Kamat nuku...

akkor minek fizettük?

Így otthon is lehetett volna gyűjtögetni a vitrines szekrényben vagy akárhol....Csalás az egész.

Akinek meg mégis sikerül milliókat kaszálnia vele, annak gratulálok!

2008. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!