Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet az, hogy a 110....

Hogy lehet az, hogy a 110. 000 munkáltatói lakáshitelem 620. 000 ezerre duzzadt 11 év alatt, kamat mentesen vettem fel.6 évig fizettem 1100 ft ot havonta, majd bankot váltottam és a fizetés elfelejtődött, Követelhetnek tőlem ennyi pénzt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 15:55
 1/8 rémuralom ***** válasza:
81%
Az attól függ, mit írtál alá. Olvasd el a szerződést, bár most már valószínűleg késő.
2011. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
mivel nem fizettél, már nem a hitelt, hanem az elmaradt törlesztést és a kamatait ill a végrehajtói díjat kérik...teljesen jogosan
2011. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"és a fizetés elfelejtődött"


Ez most így most hogy? 6 évvel ezelőtt volt 30800 tartozásod, abból nehezen lesz hússzor annyi.

Mi az, hogy elfelejtődött?

2011. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem nagyon értem. Munkáltatói lakáshitel? És a banknak fizettél? Már bocsánat, de ha a munkáltató nyújtotta kamatmentesen valamelyik bankon keresztül, az csak azt jelenti, hogy a bank folyósította a munkáltató által a banknál nyitott bankszámláról annak az összeget, akitől a lakást megvetted. Csak a bankon keresztül futtaták át az adás-vételhez nyújtott munkáltatói támogatást. Tehát a törvényi előírásoknak megfelelően. Aztán a törlesztés már a munkáltató felé van, hiszen ő adta a pénzt rá, nem pedig a bank. És a törlesztőrészleteket vonni szokták a fizetésből. Ha menet közben megszűnik a munkaviszonyod, akkor sem a banknak tartozol tovább, hanem a volt munkáltatódnak, aki ráírja a "MIL"-lapodra a tartozást, és a következő munkáltató, kifizető szerv vonja a szerint és átutalja a volt munkáltatód bankszámlájára a Tőled levont tartozásod. Annak pedig nincs kamata, és egyéb költsége sem, főleg hogy kamatmentesen kaptad.

Most akkor hogyan is van ténylegesen ez a dolog?

2011. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Közben még elolvastam 3-szor a feltett kérdést, és azt hiszem kezd elmúlni a "köd".

Tehát adtak kamatmentesen lakáshitelt, amit Te a saját bankszámládról 6 éven keresztül átutaltattad a munkáltatódnak. Aztán bankot váltottál, ahol már ezt nem tetted meg. Most meg követelnek 11 év után 620 ezer forintot a 30.800 helyett.

Mivel nem tudjuk, hogy milyen feltételekkel kaptál kamatmentes lakáskölcsönt a munkáltatódtól, lehet, hogy már az első nem fizetés esetén "átváltott" kamatozó lakáshitellé + késedelmi kamatokat is számolnak fel rá. Tehát első kör, hogy megnézed, mi áll az általad és a munkáltató által megkötött szerződésben. Aztán számolsz, és kiderül, hogy lehetséges-e, hogy ekkora összeg jöjjön ki.

De hogy 11 év alatt senki nem szólt, hogy Józsi, kéne fizetni is ám! Az azért furcsa!

2011. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Elfelejtődött? Akkor fizess, mint a katonatiszt, aki hülye haljon meg. Nem igaz, hogy a saját dolgaidat ennyire leszartad 11 éven át...
2011. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a munkáltatói hitelemet a bankon keresztül törlesztettem vissza, nem csak a folyósítás ment úgy. Munkáltatója válogatja. Az is ki volt kötve, hogy ha nekem felróható okból szűnik meg a munkaviszony, akkor azonnal esedékessé válik a teljes fennálló tartozás.


Mondjuk a bankszámlaváltás szerepét én sem értem. Az OTP-n keresztül három variáció volt.

1. OTP számláról beszedik, ha van. (Nekem nem volt, nem is kell, nem is lesz soha.)

2. Sárga csekk. (Nem kértem, utálok sorban állni.)

3. Utalom a megadott számlaszámra. (Én így csináltam.)


1 és 3 variáció esetén előfordulhat, hogy nem utalódik :) át a pénz, egy váltás után.

De már pár havi elmaradás után kellett volna, hogy jöjjön felszólítás. Szóval változatlanul nem értem.

2011. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Ki kellett fizetned a 620,000 Ft-ot a banknak?
2020. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!