Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ikeából vásárolnék, viszont...

Ikeából vásárolnék, viszont banki utalással fizetnék, a tranzakció jóváhagyásánál viszont nem csak az sms-ben kapott kódot kéri, hanem a netbank jelszavamat is. A netbank jelszavukhoz mi közük? Utálom ezt az egész online vásárlást, netbankolást.

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 21:39
A kérdező szavazást indított:
utálom a netbankot vissza a régi hagyományos vásárlást
Ha vége a készpénznek vége mindennek, jön az ördög bélyege
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy nem kéri a netbankod jelszavát. Vagy virusod van, vagy tech analfabéta vagy.
2021. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Cad-cam informatikus vagyok, 97 óta benne vagyok az infóban. Raid 5 stb.

Próbáld majd ki, fog kérni.

Nem csináltam képernyő képet, és nincs vírus a gépemen.

2021. júl. 7. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
E-csatorna jelszó? Nekem már a telekom számla befizetésnél is kéri... És egyre idegesebb vagyok a sok digitális újítás miatt.....
2021. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Fake. A cad-cam-nak semmi köze a raid5 stb.-hez.


Kérlek, csinálj képernyőkepét.


Azt még esetleg elhiszem, hogy simple-n, vagy hasonlón keresztül lehet fizetni, és oda loginol.


Bár, átutalással fizetnél, azt írod. Tehát nem netes (bankkártyás) várárlással? Mert akkor el tudom képzelni, hogy be kell lépned a (net) bankodba, és onnan utalni.

De ha bankártyás fizetés, akkor kizárt.

2021. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A legrosszabb, hogy vannak olyan nagy multi cégek, amelyek szolgáltatásuk fizetésénél sms-ben megkapott megerősítő jelszót sem kérnek, hanem csak a kártya adatokat. Olyan mint egy nyitott pénztárca...
2021. júl. 7. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:

3. e-mia...?

(utánaolvas)


Oké, meaculpa, kérdező. Életembe nem hallottam ekkora baromságot, mint ez a e-csatorna, aminek a jelszava megegyezik.

Visszavonok mindent, és egyetértek, engem fárasztania ekkora ...-al a bankom, én is a pokolba kivánnam.

2021. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es. Tudom hogy a cad-camnak semmi köze a raid hez. Csak írtam hogy nem vagyok tech hülye. Keményen az infóban dolgozok már 10 éve. Program írás stb. És igen, a tranzakció végén kéri a netbank jelszót.


Add meg nekem simán a kártya adataidat, holnapra lenullázom...vannak olyan cégek amelyeknek simán elég a kártya adatok, sms megerősítés nélkül.

2021. júl. 7. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

A SCA az csak europai vásárlásoknál kötelező, tehát igen, simán le lehet húzni róla a pénzt. Nem véletlen, hogy netes vásárlásnál még trusted helyen is virtuális, lekapcsolható kártyával fizet az ember, első vasárlás, vagy minimálisan gyanús esetnél meg eldobható virtuális kártyával.

Nem is értem, egyesek hogy lehetnek olyan bátrak lenni, hogy a fizikai bankkártyájukkal fizetnek a neten. De már azt sem, hogy a fő bankszámlájukról.

2021. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Az Ikea nem fog átvágni. Nyugodtan fizess kártyával. Én is úgy szoktam. Ne bonyolítsd a saját életedet az utalásokkal. Nem kell szidni itt a bankot, szigorú szabályok vannak. Netbank jelszót pedig soha senki nem kér sehol.
2021. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!