Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik devizaszamlat valasszam?

Melyik devizaszamlat valasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jelenleg a Raiffeisenen banknál van egy devizaszamlam a forintszamla mellett, viszont elkepesztoen nagy osszegeket vonnak le különböző "Díj"-kent feltuntetve.


Ki melyik banknal hasznal devizaszamlat és mennyire elegedett veluk?


2021. júl. 8. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Raiffeisennél drága?

Akkor vagy megváltozott az elmúlt egy-két évben vagy nem tudom mi lehet az oka.

A Raiffeisen ingyenes számlavezetést és készpénzfelvételt adott még egy-két éve.



Több banknál is van olyan, hogy a meglévő forintszámla mellé csomagban ingyenes a devizaszámla számlavezetési díja.

A többi díj már nem.



Át kellene nézni a bankok kínálatát illetve az nagyon fontos különbség, hogy lekötni akarsz vagy pedig aktívan használni. Utalni, készpénzt felvenni, átutalásokat fogadni, stb...



Arra figyelj, hogy jönnek majd itt többen akik revolutot, meg transferwiset meg minden hasonlót ajánlanak és azt magyarázzák, hogy az is ugyanúgy bank mint például a Raiffeisen meg hogy bank van mögötte, bár hogy ez mit jelent ők sem tudnák elmagyarázni.

2021. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
OTP-nél kemény 60 forint a havi számlavezetési díj...
2021. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első,


Annyira nincs ingyen, hogy mar majdnem lopasnak erzem.

A Revolut-os tanácsot köszönöm szépen, ezen már túl is vagyok :), barati korben hasznaljak paran- en sose merném...

2021. júl. 8. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
El kell szomorítsalak, de a Raiffeisen devizaszámlájánál olcsóbb nem létezik. Talán még a K&H-é belefér az "elmegy" kategóriába, de a Raiffeisen-nél olcsóbb tényleg nincs.
2021. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van devizaszámlám a Raiffeisennél. Ha nem kérsz hozzá kártyát, nincs számlavezetési díj. Ha bankkártyát is igényelsz, annak az éves díja kb 17 Euró (6-7 ezer Ft árfolyamtól függően). Ha tényleg használod, ezt nem mondanám soknak.

Revoluton én se tartanék nagyobb összeget, fizetésre, devizaváltásra tökéletes, arra használom is.

2021. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Raiffeisennél kell rendelkezni Forint folyószámlával devizaszámla nyitásához?
2021. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2021. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!