Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Wise vagy Revulot, melyiket...

Wise vagy Revulot, melyiket érdemes választanom és miért?

Figyelt kérdés

Nem találtam sok információt magyar nyelven sajnos. Így azok véleménye érdekel, akik ismerik, használják. A teljesen ingyenes számla/kártya csomagjuk érdekel.


Erre kellene egyelőre:


-1 bankkártyára van szükségem Foxpost használathoz és ritka Ebay-es vásárláshoz.

-Rendszeres jövedelem nem jönne, csak néha nagyon kis alkalmi munka kifizetése vagy netes vásárlás, eladás nagyon minimálisan, ritkán.

-Ha váratlanul pénzre van szükségem, akár vásárláskor, akár nyaraláskor jó, ha tudom használni szükség esetén, nem szeretek sok készpénzzel mászkálni.


Amit nem tudok:


-Minimum milyen mobil kell a használatukhoz? (Lehet a mobilom elavult hozzá, azért kérdezem.)

-Hány MB hely kell lenni a mobilon hozzá?

-Asztali gépről sehogy se megy?

-A kártya után július 1-től kell-e vámot fizetni, ha igen hogyan?

-"Ugyan úgy" tudnak magánszemélyek rá utalni nekem, mint a magyar számlaszámokra, vagy többet/máshogy kell fizetniük? (Mindkettőnél külföldi számlaszámom lesz, ha jól tudom.)

-Ha nincs rajta hónapokig pénzmozgás nem nullázódik le a számlám?

-Mennyi pénzt ésszerű ilyen számlákon tartani?

-A későbbiekben is ingyenes a kártya és a számla? Tehát biztos, hogy nincs éves díj, vagy nem kezdenek el felszámolni a második évben különböző díjakat?


Ami elijesztett:


Főleg a Revolutról olvastam, hogy néha zárolhatnak, ha az algoritmus gyanús mozgást észlel. Azt is, hogy többen panaszkodtak, hogy váratlanul és néha különösebb ok nélkül történt. Mi van, ha zárolnak, akkor búcsút inthetek a pénzemnek, főleg, ha nem tudom igazolni az alkalmi munkából való pénzt? Vagy, ha nyaraláskor mondjuk külföldön szükségem van a pénzemre és gyanúsnak tűnik, hogy másik országból kiakarok venni pénzt és zárolnak? Ez mindkettőnél előfordulhat? Nem tűnik megnyugtatónak. Hogy oldjátok meg ezeket a helyzeteket?


És persze, a fő kérdés, hogy melyiket érdemes választanom?



2021. júl. 8. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Wise
Revolut
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Csak a Wise, a Revolut tényleg zárolgatni szokott. Alapból a Wise kártya nem PayPassos, azaz érintéssel nem tudsz fizetni (Tapasztalat), ezért NFC képes telefonnal tudsz. Nem nullázódik le a számla (Ezt egyáltalán hogy gondoltad?), nincs éves díj.


Tudsz hozzá kérni magyar bankszámlát is, ennek talán van egy kis díja, de bőven megéri úgygondolom.

2021. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt hiszem nem NFC képes a mobilom, jó, hogy nem kezdtem el intézni. Akkor majd a későbbiekben, ha lesz másik mobilom. Amúgy nekem is a Wise szimpatikusabb az eddig tudtakból. De továbbra is érdekelnek mások tapasztalatai mindkét irányból!
2021. júl. 8. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Alapból a Wise kártya nem PayPassos, azaz érintéssel nem tudsz fizetni"


Mar hogyne tudnal? En mindig ugy fizetek vele. Meg a PayPass jel is ra van nyomva.

2021. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan 3as írja: a wise kártya paypassos, még rajta van a jel is.
2021. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem 2 boltban sem engedte, hogy érintéssel fizessek, pedig engedélyezve van az alkalmazásban.
2021. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Áh, előbb muszáj használni ATMben vagy a chip + PIN kód megoldással. Elnézést kérek akkor :)


Hát akkor mégsem kell hozzá telefon kérdező, menni fog az érintésmentes fizetés.

2021. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!