Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Katas-s adózónal számít a...

Katas-s adózónal számít a számlán lévő penzmozgas?

Figyelt kérdés
Kata-s adózó vagyok. Minden hónapban csak annyi pénzt rakok a számlámra, amiből a hiteleket és az adót be tudom fizetni. Ez durván 1oo ezer forint. Lakáshitel szeretnék egy-két év múlva. Van bank, amelyiknek a kalkulatoranal kéri a számlára érkező havi összeget, valamelyiknel nem. Nekem hiába van egy igazolt jövedelmem, a banknak az is számít, mennyi pénzt szoktam a számlámra tenni? Vagy bankja válogatja? Vagy hitelfelvetelnel szól, hogy többet kéne tenni rá? Nyilván, hogy tudja forgatni? Előre is köszönöm a segítséget!
2021. júl. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, csak az számít, hogy milyen összeg áll a jövedelemigazolásodon (Ugye mivel KATÁs vagy). Ezt a NAVtól tudod kérni és a tavalyi (Nyilván ahhoz viszonyítva tavalyi, amikor kéred) lezárt év alapján számolja ki a NAV az 1 hóra jutó "fizetésed" és ennek veszi a 60%át. Hogy a bank ezt teljesnek veszi (A NAV 60%ával számolják a fizetésedet) vagy ők még csökkentek rajta, az bank függő.


Ez a KATA hátránya :/

2021. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolót pontosítanám. Addig OK, hogy egy Katás vállalkozónál a NAV jövedelemigazolás fog számítani és nem a számlamozgás egy lakáhitelnél, de a NAV már eleve az éves árbevétel 60%-át fogja leigazoli, mint magánszemélyes jövedelem és a bankok ezzel számolnak. Van bank, ki még ebből levonja a havi adót (25, vagy 50E) és az sem egységes, hogyan számolnak, ha nem teljes a lezárt üzleti év.
2021. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy sajnos a katasok sokkal nehezebben kapnak hitelt, mint egy alkalmazott. Havi szinten 7oo ezer forint körül van a bevételem, az elmúlt egy évet nézve. Így van esély lakáshitelre szerintetek? Nyugtabol mindig szoktam egy párat írni pluszba, hogy éves szinten 11 millió körül jöjjön ki, tehát papíron 9oo körül van havonta.
2021. júl. 11. 00:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze esélyed van rá, az már bankfüggő, hogy mennyit adnak.


Hát ez elég nagy hülyeség, remélem tudod. Egy NAV ellenőrzésen jól megbaszhatnak érte

2021. júl. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak nyugtat kell adnom, nem vagyok pénztár és számla köteles sem. Sehogy nem tudják visszanezni, hogy melyik nyugtahoz tartozik tényleges szolgáltatás.
2021. júl. 11. 06:55
 6/7 xswerdy ***** válasza:

KATAs vállalkozásnál a NAV a bevallott bevétel 60%-át igazolja le, mint jövedelmet. De a bankok ennek kicsit jobban utána szoktak nézni. Kitöltetnek egy kérdőívet a vállalkozásról, amiből kitűnik, hogy milyen költségszinten működik ténylegesen. Megkérdezik, hogy számlára jön-e a bevétel, és elkérik annak a számlának a kivonatait is. Szóval megpróbálják kielemezni, hogy az a 60% jövedelem tényleg megvan-e a végén.


Hitelközvetítő esetleg tud segíteni, hogy melyik bank hogy áll a KATA-sokhoz, és hova érdemes egyáltalán beadni a hitelkérelmet.

2021. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Számlára érkező pénzt a kamatkedvezmény miatt kérdezik. Mi a múlt héten voltunk bankban, ha bevállaljuk, hogy havi 400+ érkezzen a számlára, akkor több mint 2% kamatkedvezményt kapunk.
2021. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!