Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön végtörlesztés?

Személyi kölcsön végtörlesztés?

Figyelt kérdés
van az OTP-nél személyi kölcsönöm még 7 hónap van a törlesztőből! Havi fix a törlesztőrészlet összege! Kiszámoltam a 7 havi törlesztőt és 199.626 Ftra jön ki! Na most ha bemegyek a bankba hogy ezt kiszeretném fizetni egybe akkor csak ezt az összeget kérik vagy van valami díja vagy mondhatják hogy nem fizethetem ki? Úgy tudom hogy 200 ezret be lehet törleszteni évente nekem pedig még nem volt előtörlesztésem mindig havonta vonták! Nem voltam moratóriumba sem! Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 10. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd végig a szerződésed, ott lesz benne a válasz.

Mert az okés, hogy évente egyszer az előtörlesztés ingyenes, de lehetséges, hogy ezt csak egy adott intervallumban tudod megtenni.

2021. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Be tudod fizetni. Ilyenkor csak a tőketartozást kell, szóval lehet egy picivel még kevesebb is lesz az összeg.
2021. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A bankoknak nem érdeke, hogy előtörlessz/idő előtt végtörlessz, sőt. Épp ezért ritka, hogy ezeknek semmi díja nincs.
2021. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy a bankoknak nem érdeke, de az MNB által támasztott szabályok alól nem tudnak kibújni (nevezetesen, hogy 12 havonta egyszer, maximum 200.000 Ft-ot díjmentesen be lehet fizetni).

Ha a tőketartozás ez alatt van, akkor nem fognak plusz díjat felszámítani, mert nem tehetik meg. És habár az előző válaszom lepontozása az azt mutatja, hogy kevesen vannak tisztában ezekkel a fogalmakkal, de azért a józan paraszti eszeteket előszedhetnétek, tudom, hogy divat utálni a bankokat, de nem fogják a még hátralévő, fel nem számított kamatokat felszámolni, mert nem tehetik meg. Az igaz, hogy ilyenkor már csak alig van hátra kamat, ettől függetlenül (ahogy írtam, egy _picivel_) valószínűleg kevesebbre fog kijönni az összeg, mintha a - hátralévő kamatokat tartalmazó - törlesztőrészletet felszorozzuk a hátralévő futamidővel.

[link]

2021. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is kérdezhetném, hogy a hármas válasz, amit én írtam mégis miért lett lepontozva. Egyrészt nem mond ellent annak, amit te írtál, másrészt az bármilyen hisztitől függetlenül úgy van, ahogy írtam.


A kérdést illetően épp hasznos infó az évi egyszeri 200 eFt, a valóságban ez viszont picsafüst, ráadásul hol van ez mondjuk egy átlagos hitel végtörlesztésétől. Kb. a Diákhitel az egyetlen konstrukció, ahol ez valóban díjmentesen működik, az összes többi esetben az említett értékhatárral lehet élni évente (azt mondjuk nem tudom, hogy pl. egy lakáshitelnél vagy egy beruházási hitelnél mik az MNB által rögzített szabályok), és a bank természetesen a lehetőségeihez mérten mindent megtesz, hogy eltántorítsa ügyfeleit az elő- és végtörlesztéstől.

2021. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!