Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van külföldi bankszámlám....

Van külföldi bankszámlám. Kérhetem, hogy a munkáltató oda utalja a fizetésem?

Figyelt kérdés
nincs hitelem nincs, tartozásom, csak kb 10ed annyi a fenntartása és több a kamat a folyószámla összegre...

2021. júl. 13. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Persze.
2021. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérni lehet, de nem kötelezhető rá a munkáltató.
2021. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt is vedd figyelembe, hogy ha a munkáltató oda utalja a forintban kapott fizetésedet, azt a külföldi bank átváltja (gondolom) euróra vételi árfolyamon, majd amikor te azt át akarod váltani forintra, akkor azt már eladási árfolyamon fogja tenni. A kettő között van különbség. Plusz ha kártyával fizetsz, akkor meg az épp aktuális árfolyamtól függően jól vagy kevésbé jól járhatsz.

Bár most látom, hogy kamatot emlegetsz, akkor az nem lehet eurós számla, nem tudom hol, melyik EUs országban adnak értékelhető kamatot folyószámlára.

2021. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem eu-s, és utalásnál is középárfolyamot vettem észre (bár nem teljesül azonnal, a napi ingadozással játszanak)

kp felvétellel is jól jártam eddig.

2021. júl. 14. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!