Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ügyfél önhibáján kívül...

Ha az ügyfél önhibáján kívül felemelik a thm-et, akkor kit lehet felelősségre vonni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom vett fel adósságrendező hitelt, amelyből tartozásai rendezésre kerültek. Kapott egy határidőt, amire igazolnia kellett eredeti példányú igazolással, hogy rendezve lett a tartozása az adott pénzintézetnél. A helyzet az, hogy a levél elkeveredett valahol a postán (a pénzintézet simán adta fel) és nem érkezwtt meg a határidőig. A barátom az elmúlt napokban utána próbált járni a postán és a pénzintézetnél de mindenki csak a másikra mutogat. Kiküldtek neki egy új levelet simán, de az is ugye határidőn kívül volt már, így a hitelfolyósító emelte a THM-et 18%-ról 24%-ra. Ebben az esetben kit tehet felelőssé a hitelt felvevő ügyfél? Mert ez nem az ő hibája, hogy a posta elkeverte a levelét. Nyilván a hitelezőt nem érdekli, de valamit csak lehet tenni!?

2021. júl. 14. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anonim oldalon miert hazudod a baratodnak sajat magadat?
2021. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért mert tényleg a barátom. Nekem hitelem sincs még.
2021. júl. 14. 17:36
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem önhibáján kívül, az ilyen leveleket tértivevénnyel kell feladni vagy személyesen bevinni. Sima postai levélre nincs garancia, hogy x napon belül odaér.


Elbæszta, így járt.

2021. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
A bank nem ad fel "simán" levelet, sántít a történet. Valószínűleg a barátod ferdített egy kicsit, hogy jobban jöjjön ki belőle. Én elhiszem hogy ezt mondta neked, de attól ez még nem igaz.
2021. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
4, a balf@x küldött a banknak simán levelet
2021. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

#5 Nekem nem úgy tűnik:

"hogy a levél elkeveredett valahol a postán (a pénzintézet simán adta fel)"

"Kiküldtek neki egy új levelet simán"

2021. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ott voltam, amikor felhívta, mert együtt lakunk. Azt mondta neki az ügyintéző, hogy simán adták fel a postára.

Én nem tudom, hogyan működik. Azért írtam ide, hátha kapok valami használható infót.

A barátom mondta az ügyintézőnek, hogy adják fel ajánlva, tértivel, erre azt válaszolta neki az ügyintéző, hogy ők simán adnak fel levelet, nem tudja ezt garantálni.

2021. júl. 14. 22:10
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként provident.
2021. júl. 14. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Kamu az agész, NEM adnak fel simán semmit ilyesmit. Ne erőltetsd a mesét tovább.
2021. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Szoktak simán is feladni levelet...

Egyaltalán nem szokatlan.

2021. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!