Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Alkalmazottból vállalkozói:...

Alkalmazottból vállalkozói: ilyenkor hogy alakul később a Gyes-gyed, lakáshitel, stb?

Figyelt kérdés

Szóval: folyamatosan dolgoztam az elmúlt években, de most váltottam és Katásként próbálok főállásban dolgozni és felépíteni a dolgot..


Ha nem sikerül a Kata, még mindig vissza tudok később menni dolgozni valahova.


A kérdésem: ha a fenti szünet nélküli, folyamatos munkaviszony, akkor nem esek el a jövőben a lakáshiteles, gyes/gyed stb támogatásoktól, ugye?


A munkahely után pár nappal direkt ezért ki is váltottam a katát, hogy ez ne legyen gond később, hogy ne legyen szünet közüttük.



2021. júl. 19. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, csak az ellátási alapod lesz kevés, valamint hitelnél az előző év 60%-át igazolja csak le a nav.
2021. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lakáshitel kata vállalkozóként nem lehetetlen, de lezárt üzleti év kell, tehát ha most kezdesz vállalkozni, akkor leghamarabb 2023. januárban leszel kava-val hitelképes. Nekem így is volt február, mire ki tudták adni a jövedelemigazolást a NAV-tól, ami az összes bevételem 60%-a.
2021. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy különbség van az alklamazotti jövedelem és a Katás vállalkozói jövedelem hitelezhetősége szempontjából. Míg egy alkalmazott elvileg már 3 hónap munkaviszony után hitelezhető, egy vállalkozásnál a bankok vizsgálják a lezárt üzleti évet és vannak bankok, ahol teljes lezárt évet kérnek a hitelezhetőséghez. Pl ha most lettél katás vállalkozó, akkor leghamarabb jövő tavasszal leszel hitelképes. A TB biztosítotti jogviszonyod folyamatos, ez támogatások szempontjából hasznos, de a GYED-ed alacsony lesz az alacsony Katás járulék miatt. Javaslom ezeket egyeztesd a könyvelőddel is, de még jobb lett volna előre egyeztetni, hiszen neki ezeket mind tudnia kell.
2021. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:” Pl ha most lettél katás vállalkozó, akkor leghamarabb jövő tavasszal leszel hitelképes” - mármint nem jövőre, hanem 2023 január vagy február, nem? A teljes lezárt év miatt.


A lezárt teljes év miatt még az nem tiszta, hogy mi van ha közben visszamegyek valahova dolgozni főállásban? Akkor gondolom vegyesen nézik: Kata teljes lezárt év 60%-a, ami h csak pl 6 hónapig voltam akkor azt számítják bele. A maradék 6 hónap ha pl váltok újra céghez ha találok normálisat, akkor azt is beleszámítjak.


Gondolom legalábbis, hiszem így megvan a folyamatos munkaviszony, csak a Kata mondjuk lejjebb vitte az összeget erre az időre, míg így vagyok..

2021. júl. 20. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2021. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
08.53-as vagyok. Mint írtam, van bank, ahol elvárás a teljes lezárt üzleti év, de van, ahol elég a törtév is, csak lezárt legyen, tehát akad majd bank, ahol már 2022 tavaszán hitelképes lehetsz Katásként. Ha újra visszamész alkalmazottnak, akkor csak az fog számítani, a múlt nem. Nem fogják figyelembevenni a korábbi Katás vállalkozást, ha az megszűnik, vagy épp szünetel, de ha párhuzamosan alkalmazott is leszel, az más.
2021. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahol nem várják el a teljes lezárt üzleti évet, ott a jövedelemigazolásod lesz silány. Mert bár kiadja a NAV a tört évedről is, de ha csak 4 hónapot dolgoztál KATA-ként az évben, a bank akkor is 12-vel fogja leosztani a jövedelmed. De mondom, ez ritka, a lezárt 1 év szinte mindenhol kötelező. Én nemrég vettem fel lakáshitelt, és idén januárban voltam először hitelképes, pedig a vállalkozásom 2018. 07-én indult.
2021. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11.00, van bank, ahol a tört évet annyi hónappal osztják vissza, ahány hónapos a lezárt üzleti év, de valóban van olyan bank is, amelyik ilyenkor is 12-vel oszt.
2021. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat, hasznosak!!


Én sem tudtam, hogy van olyan bank, aki ezt figyelembe veszi. De majd jól körbe kell járni több helyen is ezek szerint, ha odaérünk. Köszi még egyszer!

2021. júl. 20. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gyakorlott hitelközvetítőt javaslok, aki tudja az összes bank feltételét a hitelképesség megállapításához.
2021. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!