Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar allampapirba fektetni...

Magyar allampapirba fektetni biztonsagos?

Figyelt kérdés

Egy kicsit tartok attol, hogy a kormany vagy aki lesz kesobb, ugy dont hogy nem fizetik vissza...

Ti hol tartjatok a penzeteket?


2021. júl. 19. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha a magyar állampapír nem biztonságos, akkor semmi sem az.
2021. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez számít valamit, közgazdász ÉS jogász végzettségű, rendkívül anyagias természetű ismerősöm állampapírban tartja a pénzét, amit rohadtul félt :)) Értelmes tag amúgy, szóval biztos utánanézett a dolognak.
2021. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetik vissza, azt hívják államcsődnek. Jelenleg erre viszonylag kicsi esély van.
2021. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen az biztonságos én is ott tartom
2021. júl. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdeztem meg mert, latok gyakran itt olyan kerdeseket vagy valaszokat, hogy a kormany ellopja majd kesobb, es h a magyar emberekkel barmit meglehet tenni ezert tuti lenyuljak... es direkt csodbe viszik az orszgot csakhogy eltudjak lopni.. ilyeneket olvasni, kicsit para...
2021. júl. 20. 07:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha direkt csődbe viszik az országot, akkor nincs értelme ellopni hiszen értéktelenné válik és csak WC papírnak jó. Szerintem könnyebben tudnak WC papírra valót lopni és popsijuk is jobban kedveli a WC papírt!
2021. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon biztonságos
2021. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az állampapír jelenleg a legbiztonságosabb befektetések között van, csak államcsőd esetén bukod a pénzt.


Ha pedig már államcsőd van, akkor egyébként is kb. az a pénz már semmit nem számít, mert inkább azzal eszel elfoglalva, hogy tiszta vizet és ennivalót találjál, nem azzal, hogy mennyit ér a 30 milliód állampapírban.

2021. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fektess euroba meg dollárba. Nekem már pár hónap alatt hozta azt a nyereséget, amit a PMÁP hozott volna egy év alatt. És az államcsődöt is lesz*rom, mert így kivédem.
2022. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az állampapír egy kötvény.

Azt jelenti, hogy te finnanszírozod az államadóságot.

Ha államcsőd lesz vagy hiperinfláció akkor a hajadra kenheted az állampapírod.

2022. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!