Hol nyissak számlát?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, még nincs bankszámlám de szeretnék nyitni. Hol éri meg legjobban? OTP vagy K&H? Mindkét helyen van junior lehetőség, mi lenne a legjobb választás akár későbbiekre nézve is ha már kiesek a junior korból?

2021. júl. 21. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Saját tapasztalat alapján K&H ritka hülye banda. Én OTP-t javasolnék, náluk nem volt komolyabb problémám 22 év alatt.
2021. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még évekig lehet junior számlád (főleg ha nem kötik felsőoktatási tanulmányokhoz vagy ha kötik és tanulsz), ne foglalkozz azzal, hogy évek múlva melyik lesz a jobb.

Majd akkor váltasz, ha odaér az idő. Simán lehet amúgy is, hogy ami most a legjobb, évek múlva nem az lesz.

2021. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Az OTP nagyon drága, ráadásul az ügyfélszolgálat katasztrófa. Én 4 év OTP Junior lét után átmentem a K&H-hoz. Sokkal jobb az ügyfélkiszolgálás és a mobil app is ezerszer jobb. A Google Pay pedig össze sem hasonlítható a Simple NFC fizetéssel.
2021. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

#3: Nekem pont ellentétes tapasztalatom van. 22 éve van OTP számlám. Még junior időkben kezdtem. Akadt pár probléma az évek során (dupla tranzakciók, ki nem adott pénz az ATM-ben, stb), de mindig gördülékenyen és gyorsan megoldották az ügyfélszolgálaton és ha mondtak valamit, hogy így vagy úgy lesz, az úgy is volt. Először nekik volt netbankjuk, még anno Java applet volt, már akkor is használtam. A mostani appok meg bár nem tökéletesek, de elég jók.


Ellenben a K&H-nál kétszer volt számlám. Egyszer azért, mert akkor még a junior kártyát nem lehetett neten használni, a K&H-nak meg volt netes kártyája. Háromszor kellett bemennem, mire megértették és beállították, hogy a számlára érkező pénzt én a netes kártyával akarom felhasználni, mert más kártyám nincs és nem is lesz. Aztán a kártya lejártakor megint kétszer kellett bemennem, hogy aktiválni lehessen az új kártyát. Volt ugyan netbankjuk, de fapados, nehézkes módszerrel: kellett volna egy kártyaolvasó+smart card+külön program teleoítése, míg OTP-nél csak egy böngésző kellett és egy felhasználónév/jelszó.

Később brókerszámlám volt K&H-nál. Na ott meg nem engedte hazautalni a kivett pénzt, amíg nem utaltam befelé egy összeget. Plusz a belépéshez a token generáló kütyü is hol működött, hol nem. Aztán a számla megszüntetésekor is vacakoltak, hogy helyben nem tudják megszüntetni, vagy felmegyek személyesen Pestre, vagy ajánlott levélben, személyi másolatokkal írok nekik a megszüntetésről.

Ja, és pl. a SZÉP kártya online felülete ronda, fapados és marha nehezen használható, míg az OTP-nél ugyanez gördülékeny és modern.

Szóval, részemről soha többé K&H

2021. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ma már netes kártyák nem igazán vannak, sehol. A K&H-nál már nincs Junior kártya, mindenki "normál" Mastercard kártyát kap, korlátozások nélkül. Az online fizetések nagyon jól mennek, azonnal jön az értesítés és jóvá lehet hagyni. Az OTP-nél ezzel is szenvedtem, mert hiába hagytam jóvá, figyelmen kívül hagyta, folyton visszadobta.

Már rég nem smart card-os rendszer van, azóta megújult a netbank és van mobil app is. Nekem egyikre sincs panaszom, sokkal több funkciója van, mint az OTP SmartBank-nak.

Az értékpapírszámla más tészta, de abból is van K&H-s és KBC-s, a kettő nem ugyanaz.

Arról pedig nem te döntesz, hogy a munkáltatód melyik SZÉP kártya kibocsátóval szerződik.

2021. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Éppenséggel szerződhet többel is. Feleségem választhat évente, hogy OTP vagy K&H.
2021. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az OTP-nél egy dolgot hiányolok: az ATM-nél nem adhatod meg, hogy milyen címleteket kérsz. Szóval mindig inkább ilyen 39000 összegeket veszek fel, hogy ne két húszezrest adjon.
2021. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!