Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha hívnak egy bank nevében,...

Ha hívnak egy bank nevében, hogy tájékoztatni akarnak, de előtte azonosítsam magamat(anyja neve + születési idő) az kamu?

Figyelt kérdés
Eddig 2 bank hívott, pont annál a 2-nél van számlám. Viszont miért adjak meg csak így adatokat magamról? Ha ez valós akkor elég nagy baromság.
2021. aug. 10. 10:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Nekik is tudniuk kell, hogy ki vette fel a telefont, mert akárkinek nem mondhatnak el semmit a számládról. Szükséges az azonosítás.
2021. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Szerinted milyen formaban tudnak visszaelni anyad nevevel es a szuletesi idoddel?
2021. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem biztos, hogy kamu. Én szoktam kérni, hogy először ő azonosítsa magát, aki kamus az általában itt lerakja. Ha ténylegesen a bankom, akkor bizonyos adatokkal be tudja ő is azonosítani magát és akkor én is hajlandó vagyok rá. De pl az erste ezt már meg sem várja, úgy szokta kezdeni az ügyintéző, hogy ő azonosítja be magát.
2021. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%
Nagy valószínűséggel nem kamu, ezekkel az adatokkal (anyja neve + születés) nem is tudnak sok mindent kezdeni, illetve könnyebben is kideríthető, mint hogy egy bank nevében hívjanak.
2021. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Egyszer nekem is volt ilyen. Mondtam neki, hogy valahogy előbb azonositsa magát, hogy tényleg attól a banktól hívott.


Itt megakadt a folyamat, majd megegyeztünk, hogy küldenek emailt az ismert címemre... 😃

2021. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
A bank nem hívogatja az ügyfeleket, max akkor, ha előtte visszahívást kértél a honlapjukon.
2021. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
#6 - ez nem igaz, igenis szoktak hívogatni. Pl ha a marketingcélú megkeresésnél nem irtottad ki a telefonos lehetőség csíráját is.
2021. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, engem 20 év alatt egyszer sem hívott fel az OTP :-)

6-os vagyok, a "hazudós" :-)

2021. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
#8 lehet olyan jelentektelen ugyfeluk vagy, hogy teged nem hivogatnak.
2021. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Ja és senki nem állította, hogy hazudós vagy. Az, hogy téged nem hívtak, nem azt jelenti, hogy mást sem szoktak. Engem sem öltek még meg pl, mégis létezik gyilkosság a világban.
2021. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!